Dessewffyéknek is jutott a tévépénzből

A Gyurcsány Ferenc bukott kormányfővel szívélyes kapcsolatot ápoló Dessewffy Tibor érdekeltségével is szerződést bontott a köztelevízió. Megtudtuk: a Progresszív Intézet havi 400 ezer forintért szakérthetett októberig. A felmondott megállapodások listájából kiderül az is: a köztévé több ügyvédi irodával is szerződésben állt, miközben a cégnél működik egy saját jogi osztály.

2009. 12. 31. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A többek szerint a balliberális kormányzathoz húzó Nap-kelte vagy Juszt László cégével kötött szerződés mellett a Progresszív Intézet Politikai Elemző és Tanácsadó Kft.-vel kötött megállapodást is fölbontotta októberben a Magyar Televízió (MTV) ügyvezető alelnöke, Medveczky Balázs. A lapunk birtokába került lista szerint a cégnek havi nettó 400 ezer forintot fizetett a tévé egészen október 20-ig. A Progresszív Intézet ügyvezetője az a Dessewffy Tibor, aki szívélyes kapcsolatot ápol Gyurcsány Ferenc bukott miniszterelnökkel. Beszédes tény, hogy Dessewffy másik érdekeltségének, a Demosnak a könyvsorozatában jelent meg Gyurcsány Útközben című könyve, továbbá a Demos védőszárnyai alatt elindított politikai iskola megnyitásakor is éppen az exkormányfő tartott ünnepi szónoklatot. Gyurcsány regnálása idején a Demos és más Dessewffy-érdekeltségek több tíz millió forint értékben kaptak tanácsadási, tanulmányírási és egyéb megbízásokat az államtól.
Az MTV felmondott szerződéseinek listáján szerepel több ügyvédi iroda neve is. Például a „Sándor Szegedi Szent-Ivány & Komáromi” (havi egymillió forint), a „Sarkadi & Társai” (havi 875 ezer forint) vagy a „Balogh & Medveczky” (havi 250 ezer forint). (Ez utóbbinak nincs köze az MTV ügyvezető alelnökéhez, Medveczky Balázshoz – a szerk.). Az ügyvédi szerződések azért is nevezhetők figyelemre méltónak, mivel az MTV-nél működik egy jogi osztály, amely a köztévé honlapján olvasható leírás szerint teljeskörűen ellátja a társaság jogi képviseletét az irányítása alatt dolgozó tanácsadó csoport segítségével. Joggal vetődik fel a kérdés: mi szükség volt havi két-három millió forintért ügyvédi irodák szerződtetésére, az ezeknek kiadott munkát miért nem saját apparátusával végeztette el a televízió? Szerettük volna megtudni az MTV sajtóosztályán, végül is milyen indokok alapján bontották föl a szerződéseket, de kérdéseinkre várhatóan csak ma kapunk választ.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.