Feloszlatta a Magyar Gárda egyesületet tegnap a Legfelsőbb Bíróság (LB). A bírói testülethez azután fordult felülvizsgálati kérelemmel a Gaudi-Nagy Tamás ügyvéd által képviselt szervezet, hogy júliusban a Fővárosi Ítélőtábla másodfokon, jogerősen a gárda megszüntetéséről döntött. Az LB a felülvizsgálati kérelmet elutasítva helybenhagyta a jogerős döntést. A szóbeli indokolás szerint „az egyesület tevékenységével túllépte a szabad véleménynyilvánításnak azt a határát, ami még alkotmányos védelemben részesülhet”. Hozzátették: a gárda rendezvényein tetten érhető volt a fajgyűlölet, és önmagában az a tény, hogy erőszakos cselekmény nem történt, még nem jelenti azt, hogy nem állt fönn annak közvetlen veszélye. Példaként említették azt az esetet, amikor a gárdisták oldaláról valaki azt üzente, „le leszel vágva az összes purdéddal együtt”, amire a másik oldal azt felelte, „idehozunk 5000 cigányt, aztán majd meglátjuk, mi lesz”. Vagyis az ilyen és ehhez hasonló események nem a megoldást, hanem a feszültség gerjesztését szolgálták – mutatott rá a bíróság, hozzátéve: a gárda saját alapszabályától is eltért, amely a magyar kultúra és történelem ápolását, a rend és a nyugalom megőrzését hirdette. Az LB – az ítélőtáblához hasonlóan – kifejtette: az ítélet nem csupán a Magyar Gárda Kulturális és Hagyományőrző Egyesületre terjed ki, hanem az annak szerves részét képező gárdamozgalomra is.
Gaudi-Nagy Tamás ügyvéd a magyar jogtörténet szomorú fejezetének nevezte a gárda megszüntetését. Az ügyvéd úgy fogalmazott: a probléma felvetőit iktatták ki a probléma helyett. Hozzátette: a strasbourgi Európai Emberi Jogi Bírósághoz fordulnak jogorvoslatért. Vona Gábor, a Jobbik, illetve a megszüntetett Magyar Gárda egyesület elnöke azt mondta, tudomásul veszik, de nem tudják elfogadni az ítéletet. Az Új Magyar Gárda Mozgalom tagjainak szerinte joguk van ebben a szervezetben tevékenykedni.
A tárgyalást hatalmas rendőri készültség előzte meg, a bíróság épületét kordonokkal vette körbe a rendőrség, és azon belülre csak a regisztrációval rendelkezőket engedték be.
Emlékezetes, a Magyar Gárda egyesület feloszlatását még tavaly kezdeményezte a Fővárosi Főügyészség, miután a gárdisták 2007 decemberében felvonulást tartottak Tatárszentgyörgyön az egyre jobban elharapódzó „cigánybűnözés” ellen.
Baloldali hazugságok az áram áráról: itt a Patrióta leleplezése!