A közös haderőnek képesnek kell lennie gyors beavatkozásra, ha a biztonsági körülmények indokolják. Abdel-Rahmán al-Attija főtitkár szerint ilyen helyzet lehet például az az idén előfordult konfliktus, amikor Szaúd-Arábiába szélsőséges síiták szivárogtak be.
Ugyancsak határozatot hoztak egy monetáris unió létrehozásáról, amely a későbbiekben közös pénzt vezetne be. Mint Musztafa al-Dzsaszim as-Simmali kuvaiti pénzügyminiszter elmondta, a pénzügyi megállapodás alapján a hat ország központi bankja menetrendet állíthat fel a regionális központi bank létrehozásáról, amely megteremti az öböl menti majdani közös valuta feltételeit.
A tagállamok megállapodtak egy közös elektromos rendszer felépítésében, amely az első lépcsőben négy ország (Szaúd-Arábia, Katar, Kuvait és Bahrein) hálózatát köti össze. A fejlett infrastruktúra ellenére az igényeket sok esetben képtelen a jelenlegi hálózat kielégíteni, a cél a rendszeres áramkimaradások megszüntetése. A tervek szerint a hálózat 2011-ben bővül ki, s érinti Omán és az Egyesült Arab Emírségek hálózatát is. Abdulla al-Attija katari energiaügyi miniszter, a GCC eddigi főtitkára rámutatott, a terv életbelépésével az európai országok is jól járnak, hiszen szó van az öreg kontinens hálózatának és a GCC-rendszernek az összekapcsolásáról Törökországnál, amely további együttműködést tesz lehetővé. Ezzel kapcsolatos a nukleáris energia békés célú felhasználásának terve is, amelyet nem először említenek meg, és most sem született róla határozat, ám a GCC-atomprogramhoz most is egy lépéssel közelebb jutott a szövetség. Az elektromos hálózat összekötésének fontosságát jelzi, hogy egy nappal a találkozó előtt már rendeztek egy ünnepséget a hat uralkodónak, ahol egy kisgyermek hosszú beszédben kérte őket, teljesítsék az öböl menti gyermekek óhaját, és mindig legyen számukra áram.
Hivatalosan nem beszéltek Dubaj gazdasági problémáiról, ám információink szerint a folyosókon sétáló döntéshozók körében nagy izgalmat keltett a liberális emírség összeomlása és a válaszul nyújtott tízmilliárd dolláros gyorssegély.
A résztvevő hatok dicsérték a szaúdi uralkodó, Abdullah király által kezdeményezett vallásközi párbeszédet, ugyanakkor csalódottságukat fejezték ki a svájci népszavazás eredményét illetően, amelyen az alpesi ország polgárai a minaretek építésének betiltását kérték, nagy meglepetést kiváltva.
Teljesen leállt a vonatközlekedés a Déli pályaudvaron