Világszerte meghökkenéssel fogadták a hírt idén májusban, hogy Ro Mu Hjon korábbi dél-koreai államfő az ellene folyó korrupciós vizsgálat elől úgy menekült el, hogy leugrott egy sziklaszirtről. A helyszínen búcsúlevelet hagyott, a rendőrség is igazolta az öngyilkosságot. A politikus a gyanú szerint valóban nagy összegű kenőpénzt fogadott el különböző forrásokból, amelyeket saját céljaira költött. A kezdeti harc után Ro megtört, honlapján pedig ez jelent meg: „Most egy dolgot kell tennem, meghajolni a nemzet előtt, és bocsánatot kérni. Mostantól a Ro név nem lehet a mindenki által elérni vágyott értékek szimbóluma. Már nem vagyok méltó arra, hogy demokráciáról és törvényességről beszéljek. Hagyjatok el engem!” Nem sokkal később a politikust halottnak nyilvánították a Samsung-kórházban.
Ro ekkor egy másik ügyben is érintett volt. A Daewoo óriáscég építőipari ágazatának vezetője, Nam Szang Guk ugyanis 2004-ben gyanúba keveredett, hogy nagyjából húszezer dollárral próbálta megvesztegetni az elnök bátyját. Ro ekkor felháborodott a kenőpénz felajánlásán, és egy sajtótájékoztatón bírálta a vezérigazgatói pozícióját féltő Namot. Ő ezt követően felhívta az üggyel foglalkozó ügyészt, bejelentve, „minden felelősséget vállal, és meghal”. Útja egy hídra vezetett, ahonnan a Han folyóba ugrott. Nam özvegye nyilvános bocsánatkérést követelt, mondván, az elnök nyilvános megszégyenítése miatt választotta férje a halált. Ha pedig Daewoo, akkor Hyundai is: Csung Mong Hun, az ipari-kereskedelmi óriáscég alapítójának fia is az öngyilkosságba menekült 2003-ban. Bűne az volt, hogy eltüntette több száz millió dollár csúszópénz átutalásának nyomát, amelyet a korábbi elnök küldött Észak-Koreába. A cél pedig az volt, hogy sikerüljön egy asztalhoz ültetni a kommunista Észak vezetőjét a déli elnökkel. Ez 2000-ben meg is történt, ám Csung mégsem volt boldog, s mikor rávilágítottak régi bűneire, vallomás helyett magára vállalt mindent, és kiugrott a 12. emeleti irodája ablakán.
A Daewoo és a Hyundai tragédiái mellett a Samsung sem maradhat ki. A Samsung-birodalom örökösnője, Li Jun Hjung felakasztotta magát egy New York-i szállodában. A 26 éves, gyönyörű és dúsgazdag lány állítólag azért választotta a halált, mert apja, Dél-Korea talán leghatalmasabb embere nem engedte, hogy hozzámenjen szerelméhez. A lány halálát a Samsung először autóbalesetként adta elő, újságírók csak később derítették ki az igazságot. A cég minden bizonnyal az öngyilkosságtól akart menekülni, és sokat elárul, hogy a szülők sem jelentek meg a lányuk temetésén. Az eset 2005-ben történt. Ugyanekkor a koreai művészvilág is gyászolt: az elképesztően sikeres, népszerű és gazdag színésznő, a 24 éves Li Eun Ju is öngyilkos lett, barátai szerint a túlhajszolt életstílus miatt alvászavarokkal küzdött és depressziós volt. Cseung Da Bin színésznő 26 évesen lett öngyilkos barátja lakásán, utolsó üzenete honlapján jelent meg, utalva állandó fejfájásaira, boldogtalanságára. „Isten bátorságot adott. Azt mondta, minden rendben lesz. Számomra most minden rendben van” – írta az internetes naplóján, majd felakasztotta magát. Utoljára, november 19-én Kim Daul szupermodell mondott búcsút életének, aki számos kollégájához hasonlóan nehezen tudott elaludni, elismerte, hogy élvezi önmaga kínzását, és minthogy tehetséges festő is volt, képei is meglehetősen zavarosak és erőszakosak. Kimet párizsi szállodai szobájában találták meg felakasztva. Ő volt idén a kilencedik híresség, aki öngyilkos lett.
Orbán Viktor: Megvan a bérmegállapodás!