Csigalassúsággal halad a nyomozás például a kétszázmillió forintot felemésztő kormányszóvivői portál ügyében, amelyben már tavaly szeptemberben (tizenöt hónappal ezelőtt) büntetőeljárást indított a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) hűtlen kezelés gyanújával. Gyanúsított azóta sincs, pedig a tényállás egyértelmű: a kancellária a piaci ár többszöröséért vásárolt informatikai eszközöket a Kormányszóvivő.hu internetes oldalhoz, amelynek telepítését negyvenezres óradíjért végezte egy cég. Részesedett az üzletből Gyurcsány Ferenc bukott miniszterelnök volt üzlettársa, Honti Pál egyik érdekeltsége is. Daróczi Dávid akkori kormányszóvivő azzal védte a védhetetlent, hogy a beszerzések jogszerűek voltak, és szerinte „leegyszerűsítő és laikus” a piaci árakkal való összehasonlítás.
Eközben a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) április óta vizsgálódik hűtlen kezelés gyanújával a Bábolna, a Mol, a Földhitel és Jelzálogbank, valamint a lóversenyfogadást szervező kft. privatizációja kapcsán. Kézzelfogható eredmény, gyanúsított itt sincs. A vizsgálat az Állami Számvevőszék jelentései alapján kezdődött, amelyek szerint az államot legkevesebb 15 milliárd forintos kár érhette a cégek eladásakor, 2004 és 2007 között.
Az NNI tavaly márciusban rendelt el nyomozást a MÁV Cargo eladása kapcsán befolyással üzérkedés bűntettének gyanújával. Gyanúsított azóta sincs. A rendőrség eddig semmilyen érdemi információt nem adott a nyomozásról, de azt még a vizsgálat kezdetén közölték: nemcsak a 102,5 milliárd forintos vételár érdekli őket, hanem az annak részét képező 1,8 milliárdos sikerdíj is, amelyet a Geuronet Bt. tehetett zsebre az adásvételhez nyújtott lobbizásért.
Immár tíz hónapja nyomoz a BRFK a Magyar Televízió régi székházának eladása, illetve az új székház bérlése kapcsán, hűtlen kezelés gyanújával. Ebben az ügyben Balsai István, a Fidesz jogi igazgatója is azt nehezményezte a napokban, hogy egy ilyen súlyú, fokozott ügyészi felügyelet mellett zajló nyomozás állásáról a hatóságoknak kötelességük lenne beszámolni. Bodnár Zsolt, a budapesti rendőrfőkapitány bűnügyi helyettese azt közölte: februárig biztosan eltart a nyomozás, mert időigényes a bizonyítékok beszerzése, a szakértői jelentések elkészíttetése.
Orbán Viktor: Megvan a bérmegállapodás!