origo.hu
Ez történt az ország karácsonyfájának utcájában - galéria
Új arculat. 2006 után ismét arculatot vált a köztévé: december 24-től eltűnnek a magyar népművészet motívumai, és helyükre magyarországi és határon túli városok, illetve jellegzetes tájképek kerülnek majd – szürkében. A készítők szándéka szerint az új dizájn a divatosnak számító harsány, hivalkodó szín- és formavilággal ellentétben nyugalmat, megfontoltságot sugall, illetve a „rész az egészben” filozófiájára építve a nemzet összetartozását közvetíti. A köztelevízió új megjelenése belső gyártásban, minimális költségráfordítással készült – tudtuk meg Kálóczy-Kálmán Mária arculati vezetőtől, aki azonban konkrét öszszeget nem volt hajlandó elárulni. (Sz. R.)
Hivatalosan is van „cégvezetője” tegnap óta a Magyar Televíziónak (MTV), miután a Fővárosi Cégbíróság bejegyezte az intézményt felügyelő kuratóriumi elnökség ezzel kapcsolatos döntését – adta hírül az FN.hu. Az elnökség hét szocialista, két szabad demokrata és egy MDF-es kurátora még december 9-én nevezte ki Bednárik Imre hírigazgatót cégvezetővé, azonban a cégbíróság ezt csak tegnap jegyezte be hivatalosan. A döntés értelmében az MTV ügyvezető alelnöke, Medveczky Balázs csak Bednárik ellenjegyzésével hozhat döntéseket, így tehát kettős hatalom alakult ki a köztévénél.
A balliberális kurátorok azzal magyarázták a köztévénél eddig ismeretlen cégvezetői poszt létrehozását, hogy 21 hónapja nincs elnöke a tévének, nagy a bizonytalanság a dolgozók körében, és sztrájkkészültség van. Ezzel szemben Balogh László, a kuratóriumi elnökség KDNP-s elnökhelyettese azt nyilatkozta: a szocialisták ezentúl minden döntést befolyásolni tudnak majd, mivel Medveczky csak a cégvezető beleegyezésével intézkedhet. Bednárik személyéről azt mondta: többé nem tekinthető független újságírónak, mert egyértelműen elkötelezte magát azon politikai oldal mellett, amely ellehetetleníti az MTV-t. Balogh továbbra is vitatja a cégvezetői kinevezés jogosságát, ezért megtámadja a cégbírósági bejegyzést.
Szalai Annamária, az Országos Rádió és Televízió Testület fideszes tagja a Magyar Nemzetnek azt mondta: a döntés aggályos, törvényessége erősen megkérdőjelezhető. Hozzátette: a médiatörvény alapján értelmezhetetlen a cégvezetői pozíció létrehozása, és az ahelyett, hogy javítana, inkább ronthat a köztévé helyzetén. A szakpolitikus szerint az lenne most a legfontosabb, hogy a kormány helyreállítsa az MTV finanszírozását.
Eközben Lázár András, a sztrájkbizottság vezetője lapunkat arról tájékoztatta: tegnap sem kapták meg azt a listát, amelyen azon vezetők szerepelnek, akik be sem járnak dolgozni a munkahelyükre, pedig szerződésük alapján milliós fizetésre és hatalmas végkielégítésre jogosultak. A listát korábbi ígérete ellenére sem küldte meg a köztévé vezetése. Lázár tudomása szerint négy vezetővel jutott az MTV menedzsmentje megállapodás közeli helyzetbe, velük közös megegyezéssel bontanának szerződést. Azt azonban továbbra sem tudni, név szerint kik azok az MTV-s vezetők, akiknek az elbocsátása jóval indokoltabb lehet annál a kétszáz, hatékonyan dolgozó szakemberénél, akiktől a sztrájkbizottság szerint a köztévé meg akar válni. Úgy tudjuk, a továbbra is titokban tartott listán Baló György és Pusztai András is előkelő helyen szerepelhet.
Lázár András azt is elmondta: az MTV felfüggesztette a kétszáz fős elbocsátást januárig, amikor is újra tárgyalóasztalhoz ülnek. A sztrájkbizottság vezetője azonban reménytelennek érzi a kétoldalú tárgyalások folytatását, ezért az MTV kuratóriumának részvételét is szükségesnek tartja a megbeszéléseken.
Ismert, a köztévének lassan két éve nincs elnöke. Az intézmény ellen azok után indult frontális politikai támadás, hogy a vezetés úgy döntött: félszáz külső szerződést felbont. Így került le a műsorról a Nap-kelte is. Válaszul az MSZP és az MDF képviselői a költségvetésben elvontak a tévétől csaknem tízmilliárd forintot.
Az MTV sajtóosztályán tegnap gazdasági okokkal magyarázták lapunknak, hogy a külsős szerződések döntő többségét felmondták, vagy nem hosszabbították meg. Mint arról beszámoltunk, ezek közé tartozik a Progresszív Politikai Elemző és Tanácsadó Intézettel kötött, havi nettó 400 ezer forint értékű szerződés (az intézet ügyvezetője a Gyurcsány Ferenccel szívélyes kapcsolatot ápoló Dessewffy Tibor), illetve több ügyvédi irodával kötött megállapodás felbontása. Az ügyvédi szerződések azért is figyelemre méltók, mivel az MTV-nek van jogi osztálya, amely teljes körűen ellátja a társaság jogi képviseletét, vagyis nem tudni, mi szükség volt havi két-három millió forintért ügyvédi irodák szerződtetésére.
Ez történt az ország karácsonyfájának utcájában - galéria
Óriási meglepetést hozott a romániai választás
Várandósan kapta el a Covidot, elvesztette ikreit a magyar híresség
Új repülőtér-óriás születik Magyarországon: a régió legnagyobbja lesz
Nagy kár értük, ők ketten a Megasztár mai kiesői
Már a Bloomberg is erről ír: az Egyesült Államok döntése veszélyezteti Magyarországot
Szoboszlai Dominik a legjobb? Az angolok sem tudják, mit gondoljanak + videó
Beperelte Cristiano Ronaldót egy plasztikai sebész
Élőben kelt ki Sallai Roland ellen az ingerült török szakértő + videó
Meggyőző fölénnyel vezet a Fidesz–KDNP, a DK nem jutna a parlamentbe
Otthon aggódjon, asszonyom!
Ennyi volt, Fekete-Győr búcsút mondhat a parlamentnek
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.