
origo.hu
Több száz, gyerekekről készült intim felvételt árult az interneten három férfi
Tudott a pártvezetés Deme sikkasztásáról? A legfőbb ügyészhez fordul Németh Szilárd, a Fidesz országgyűlési, egyben csepeli képviselője, hogy választ kapjon arra: a csepeli kettős gyilkossággal kapcsolatban a nyomozó hatóság hallgatott-e ki szocialista politikusokat, s ha igen, szerepük tisztázódott-e. Az ellenzéki politikus annak kapcsán közölte mindezt, hogy nyilvánosságra került a tavaly januárban meggyilkolt intézményvezető, Takács József precíz összeállítása, amely rávilágít, hogy a gyilkosságban bűnsegédlettel, valamint sikkasztással gyanúsított szocialista politikus, Deme Gábor 5,5 millió forintot sikkasztott el. – A feljegyzések ugyanakkor azt is feltételezik, hogy Takács József Deme Gábor feljelentésére készült, s erről az MSZP vezetését is tájékoztatta, akik ijedten beszélhették le tervéről – állította Németh Szilárd. Érdeklődésünkre a Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóosztályának annyit közölt: a kettős emberölés ügyében a nyomozás jelenlegi szakaszában a nyomozók szakértői véleményekre várnak, ezen túl az „ügyészség által meghatározott feladatok végrehajtása van folyamatban”. (MN)
Előállította, gyanúsítottként kihallgatta, majd őrizetbe vette a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) szerda este Szalainé Szilágyi Eleonórát, a BKV volt humánpolitikai igazgatóját. Az egykori személyzeti vezető gazdagréti lakásán a rendőrök házkutatást tartottak, több iratot lefoglaltak, valamint a számítógépét. A BRFK közleménye szerint a nőt különösen nagy kárt okozó csalás bűntettének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki a több mint bruttó 86 millió forintos végkielégítésével kapcsolatban.
*
„A nyomozás megállapította, hogy ennek a végkielégítésnek a felvétele, a kiutalása, az odaítélése több pénzügyi, illetve munkaügyi szabályt megsértett” – fogalmazott Tafferner Éva, a BRFK szóvivője.
A szóvivő bejelentette: kezdeményezték a gyanúsított előzetes letartóztatását. A volt igazgató kilencoldalas vallomást tett, amelyben válaszolt a nyomozók kérdéseire. Tafferner Éva a vallomás részleteire nem tért ki, mivel az sérthetné a nyomozás érdekeit, azt azonban megemlítette, hogy Szalainé a gyanúsítás és az őrizetbe vétel ellen panasszal élt. Egyébként a nyomozók a házkutatás mellett „biztosítási intézkedésként” az egykori BKV-vezető több bankszámláján lévő, mintegy 54 millió forintot zároltak.
Szalainé Szilágyi Eleonóra botrányos végkielégítéséről lapunk számolt be elsőként tavaly júliusban. Mint megírtuk, hiába fizettek ki neki 2008-ban bruttó 86 millió forintot végkielégítésként, rögtön utána visszafoglalkoztatták, s így tovább dolgozhatott a cégnél havi bruttó négymilliós fizetésért. A botrány kirobbanása után néhány nappal Szalainé munkaviszonyát megszüntették. A BKV belső vizsgálata később megállapította, hogy a volt humánpolitikai igazgató saját magának utaltatta ki a pénzösszeget, ami amúgy sem járt volna neki, mivel akkor már hónapok óta nyugdíjas volt.
A kifizetést a közlekedési társaság könyvvizsgálója 2008-ban felülvizsgálatra javasolta, ám a BKV vezetése azt visszautasította, mondván, minden szabályszerűen történt. Szalainé 2008-ban 25,5, tavaly pedig további csaknem kilencmillió forintnyi jutalmat kapott a BKV-tól. A vállalatnál foglalkoztatását azzal indokolták, hogy munkájára nagy szükség van, a „sztrájkkonfliktusok kezelésében szerzett tapasztalatai nélkülözhetetlenek”. Egyébként Szalainé továbbfoglalkoztatási szerződését 2008-ban az a Balogh Zsolt írta alá, aki a tavalyi botrányok nyomán viharsebesen távozott a BKV általános vezérigazgató-helyettesi posztjáról. Tafferner Éva lapunk megkeresésére közölte: a következő napokban további személyeket hallgatnak ki gyanúsítottként a BKV végkielégítési ügyeivel összefüggésben.
Szalainé ügyének kirobbanása után előbb belső vizsgálat indult a BKV-nál, majd fővárosi fideszes képviselők feljelentése alapján nyomozás is, hűtlen kezelés miatt. A belső vizsgálat eredményeit látva Kocsis István, a BKV mostani vezetője is úgy döntött, hogy feljelentést tesz az ügyben. Azóta a rendőrség több vizsgálatot indított a BKV-nál: egyrészt a végkielégítések ügyében, másrészt a gyanús tanácsadói szerződések kapcsán.
Azonban egyes szerződéseknél felvetődött a vesztegetés gyanúja is. Ebben az ügyben vette őrizetbe a rendőrség még tavaly decemberben a BKV és a Budapest Airport volt jogi igazgatóit, Sziebert Györgyöt és Rényi-Vámos Krisztinát. A rendőrök egy bevásárlóközpontban érték tetten a gyanúsítottakat, amint Sziebertnek tízmillió forint „kenőpénzt” adtak át. Ők előzetes letartóztatásba kerültek, amelyet a bíróság tegnap három hónappal meghosszabbított.
Rendkívüli felmondással megszüntette BKV Zrt. a szökésben levő Fuzik Zsolt Béla informatikai igazgató munkaviszonyát – tudatta a közlekedési társaság tegnap. Fuzikot a hatóság egy vesztegetési ügyben gyanúsítottként kezeli, amely december 4-én pattant ki, amikor a rendőrség házkutatást tartott a BKV Akácfa utcai székházában. A székházat megszálló rendőrök egy informatikai szerződést kerestek először. A feltételezés szerint a 28 millió forintos szerződésből osztottak volna vissza több millió forintot, ezt vehette át szintén 4-én Sziebert György.
Több száz, gyerekekről készült intim felvételt árult az interneten három férfi
Magyar filmet még sosem vártak így a Netflixen
Retró magyar filmek. Emlékszel még ezekre? – Hányat ismersz fel kép alapján?
„Czeglédy Csaba bűnös” — a Veszprémi Törvényszék helyben hagyta az elsőfokú ítéletet
Ő volt Ferenc pápa legnagyobb szerelme: a nő, aki miatt végül az egyházat választotta
Vámháború: Amerika után Kínának újabb ellenfele támadt – megérkezett az első pofon
Moszkva közölte, hogy Putyin ott lesz-e a pápa temetésén
Ferenc pápára emlékezünk: ezek voltak a szentatya kedvenc ételei
Putyin megszólalt, áttörés jöhet a háborúban
Nagyon közel lehet a békemegállapodás
Ötvenezer tüntetőt várnak ma az Erzsébet hídra
Cseh Katalin gusztustalanul beletörölte a lábát a húsvétba
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.