Sikeres a brit baloldal multikulturális trükkje

Már nem jelent hátrányt a kisebbségi háttér Nagy-Britanniában – állította John Denham. A kisebbségi közösségek helyzetéért felelős miniszter szerint a modern Egyesült Királyságban a mai gondokra kell figyelmet fordítani, így a fehér munkások problémáit is kezelni kell.

2010. 01. 24. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nagy-Britannia már nem az az ország, mint tíz évvel ezelőtt, vélte a miniszter, aki szerint a kormányzati intézkedéseknek köszönhetően mára olyan társadalom alakult ki, amely a multikulturalizmust természetesként fogadja el. Ennek megfelelően szerinte a raszszizmus elleni küzdelem fenntartása mellett vissza kell utasítani az olyan hamis nézeteket, hogy egy kisebbségi származású személy automatikusan hátrányt szenved. London épp a napokban kezdi el felülvizsgálni faji politikáját, és Denham felhívta a figyelmet a fehér munkásokat sújtó egyenlőtlenségekre.
A Nagy-Britanniában letelepedni kívánó sok százezer embert figyelembe véve a miniszter szavait alátámasztja több, a multikulturalizmust támogató újságcikk is. A tavaly novemberben bevezetett szigorúbb nyelvi teszt a bevándorlóknak például tiltakozást váltott ki, a Guardian napilapban írt cikkében élesen ellenezte azt egy újságíró, azzal érvelve, hogy így a kormány szűkíti az állampolgársághoz jutás lehetőségét. Adrian Blackledge szerint Nagy-Britannia multikulturális, többnyelvű társadalom, ahol az angol nyelv ismerete nem szükséges a mindennapi élethez, ezt pedig Londonnak is el kell fogadnia. A brit állampolgársági teszt bevezetése, amely alapvető adatokra kérdez rá az ország történelméről és mindennapi életéről, szintén támadások kereszttüzébe került. A másik oldalról nézve ugyanakkor sokan azzal érvelnek, hogy manapság csak az nem lesz brit állampolgár, aki nem akar az lenni.
A Brit Nemzeti Párt idegengyűlölő álláspontja mégis a miniszter által említett elmúlt évtized alatt erősödött meg leginkább, a 2001-es választásokon még csak 47 ezer szavazatot kapott, a tavalyi európai parlamenti voksoláson pedig már 6,26 százalékos eredményt ért el. Andrew Neather korábbi kormányzati tanácsadó tavaly októberben adott interjújában azt mondta, a külföldiek bevándorlása nem véletlen, azt a kormányzó Munkáspárt kifejezetten támogatta az olcsó munkaerő jelentette gazdasági előnyök és amiatt, hogy „beledörgölje a jobboldal orrát a sokszínűségbe”. A jelenlegi brit lakosság 8 százaléka nem Nagy-Britanniában született.

Brown „győzelme”. Gordon Brown brit munkáspárti kormányfőt választotta a minap az év legrosszabbul öltöző közéleti személyiségének az amerikai GQ Magazin brit kiadása. Nicolas Sarkozy francia államfő a harmadik helyen végzett, negyedik lett a listán London konzervatív polgármestere, Boris Johnson. (MN)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.