Visszatért az Egyesült Államokba az az újságíró, akinek állítása szerint Izrael-ellenes véleménye miatt nem hosszabbították meg a vízumát a zsidó államban. Jared Malsin ügye nagy port vert fel a nemzetközi sajtóban, s akár azt is eredményezheti, hogy Izrael amerikai stílusú sajtóvízumot vezet be, amelynek megszerzését különböző feltételekhez kötik.
Malsin a Maan palesztin hírügynökség angol nyelvű szerkesztője volt, s egy prágai hétvégét követően a tel-avivi Ben Gurion repülőtéren nyolc órán át hallgatták ki, végül nem engedték be az országba, s egy hét vizsgálati fogságot követően feltették a New Yorkba tartó El Al-járatra. Malsin állítja, hogy politikai nézetei miatt utasították vissza beutazási kérését, az izraeli hatóságok szerint azonban az újságíró nem volt együttműködő. Az izraeliek szerint a férfi vízuma lejárt, ennek meghosszabbítását azonban úgy próbálta elintézni, hogy zsidó származására hivatkozott, és arra, hogy „esetleg” szeretne letelepedni Izraelben. A határőrség állítólag emiatt ellenőrizte az amerikai állampolgárságú fiatalember szakmai előéletét (valamint a mobiltelefonjában tárolt számokat), és mutatott rá, hogy Izrael-ellenes írásaiból nem tükröződik, hogy itt akarná leélni az életét.
Malsin ugyanakkor úgy véli, politikai nézeteinek semmi köze a vízumának meghosszabbításához, hiszen semmi törvénybe ütközőt nem tett, viszont kihasználja azt, hogy Izrael állam minden zsidó számára nyitva áll, aki ott akar élni. Az pedig nem az ő hibája, hogy turistavízummal kényszerül dolgozni. A Maan ugyanis a ciszjordániai Betlehemben működik, munkatársai pedig nagyon nehezen kapnak munkavállalói vízumot. Erre nem csupán az újságírók panaszkodnak, de a Szentföldön működő egyházak és palesztin segélyszervezetek munkatársai is, akik ugyancsak turistákként vannak elkönyvelve, és háromhavonta újítgatják meg okmányaikat.
Egyértelműen vezet a Fidesz a többi párt előtt