Az eddigi legnagyobb, az egész világra kiterjedő hackertámadást leplezett le a közelmúltban a virginiai NetWitness – adta hírül az AFP. Tizennyolc hónapos – 2008 végétől a közelmúltig tartó – tevékenykedésük alatt a számítógépes kalózok 196 ország 2500 cégének és intézményének hetvenötezer szerverét és komputerét törték fel. Fertőzött elektronikus levelekkel befolyásos társaságok és országos vagy nemzetközi jelentőségű intézmények, bank- és hitelkártyák titkos adatait, gyógyszerészeti és technológiai fejlesztéssel foglalkozó cégek alkalmazottainak belépési kódjait szerezték meg. A rendkívül szervezetten működő bűnözők a legnagyobb károkat az Amerikai Egyesült Államoknak, Mexikónak, Szaúd-Arábiának, Egyiptomnak és Törökországnak okozták.
A világraszóló támadást január végén Alex Cox, a NetWitness mérnöke fedezte fel, amikor azonosította az úgynevezett Kneber botot, azt a legalább húsz szervert és számítógépet összefogó hálózatot, amelyet egy nyugat-európai ha-
ckerekből álló szervezet működtetett. Ennek ellenőrző központját feltehetőleg Németországban állították fel.
Szakemberek szerint a kalózok számos szoftver működtetésével foglalkozó társaság rendszerébe hatoltak be, és általuk sok ezer további cég informatikai rendszerébe juttattak el fertőzött e-mailjeiket. A bejutáshoz az egyik legalattomosabb internetes vírust, a ZeuS- elnevezésű kémprogramot használták.
A Wall Street Journal szerint többek között támadás érte az Egyesült Államok tíz kormányzati ügynökségét is. A gyógyszergyártók közül megerősítette a kibertámadás tényét a Merck & Co. és a Cardinal Health Inc., a Paramount Pictures szóvivője azonban nem kívánta kommentálni a történteket.
Feljelentést tett a Class FM. Ismeretlen tettes ellen tettek feljelentést tegnap a Class FM vezetői, mert a rádió honlapját folyamatos támadások érik. Bíznak benne, hogy a rendőrség hamarosan kideríti, ki áll a hackerek mögött – közölte a Hír TV.
Lezárt utca, nagy tömeg Dubicsányban: kivágják az ország karácsonyfáját - videó