Az első vizsgálatok igazolták annak a gyanúját, hogy a közvetlen közelében élők közül másokat is megfertőzött az a faddi hétgyermekes anya, akit mintegy két hete kezelnek kórházban súlyos tbc-fertőzés miatt. – Kilenc gyermek és három felnőtt esetében mutattak ki elváltozást a speciális vizsgálatok. A gyerekeket a gyermekgyógyászatra küldtük, a felnőtteket azonban egyelőre hazaengedtük, mert jelenleg nincs hely a kórház tüdőosztályán. Megpróbálunk a lehető leggyorsabban eljárni, és a jövő héten mindenképp felvesszük őket is az osztályra – jelentette ki lapunknak dr. Gagyi Emma, a szekszárdi tüdőgondozó vezető főorvosa a beteg közelében élő ötven ember megvizsgálása után. A doktornő közölte: a nagyszámú fertőzésgyanú miatt úgy döntöttek, hogy nemcsak Faddon, hanem egész Tolna megyében elrendelik a kötelező tüdőszűrést. A vizsgálatok áprilisban kezdődnek. Leszögezte: azért csak tavasztól rendelik el a kötelező szűrést, mert a betegség lappangási ideje három-négy hét, röntgenfelvétellel pedig csak a megfertőződés után két-három hónappal mutatható ki a tbc-s megbetegedés. Az ÁNTSZ akkor minősíti járványnak a megbetegedéseket, ha a településen huszonöt fő elkapja a fertőzést.
– A gyermekeket a diagnózis felállítása után azonnal a mosdósi tüdő- és szívkórházba szállítottuk, amihez az önkormányzat bérelt különbuszt a Volántól – mondta lapunknak Fülöp János, Fadd polgármestere. A település első embere azt reméli, a helyi ÁNTSZ minél előbb elkészíti azokat a szórólapokat, amelyeken végre tájékoztatja Fadd lakosságát a kialakult helyzetről és az ezt követő lépésekről. Fülöp kijelentette: sajnos tart attól, hogy a betegek nem fogják végigcsinálni a tbc-vel járó hosszadalmas, akár egy évig is eltartó gyógyszeres kezelést, ebben az esetben azonban visszaeshetnek, és újrafertőzhetnek. Fülöp szerint olyan, a társadalom perifériáján élő emberekről van szó, akik az alapvető szabályokat sem hajlandók betartani, magatartásuk pedig másokat is veszélybe sodorhat. Példaként említette, hogy a tbc-s anya többször is busszal hazaszökött a kórházból, nem törődve azzal, hogy ezzel hét gyermeke és a jármű utasainak egészségét veszélyezteti, apjuk pedig napokon keresztül annak ellenére sem vitte el a kicsiket a szűrésre, hogy az önkormányzat kétszer is rendkívüli segélyt adott neki útiköltségre.
Információink szerint a fertőzés gyanúját az asszony hét gyermekénél, két, szintén gyermekkorú unokatestvérnél és az anyával és a gyermekeivel egy háztartásban élő három közvetlen hozzátartozónál mutatták ki. Mint arról lapunk a napokban beszámolt: már nemcsak a helyi romák egy része által elkövetett brutális bűncselekményektől félnek a faddiak, hanem a tbc nevű súlyos tüdőbetegségtől is. A fertőzés szintén arról a cigánysorról indult, amelynek lakói életvitele miatt fellázadtak a helyiek. A hétgyermekes roma asszonynál január második felében mutatták ki a tbc-t. Első körben a nő közvetlen környezetében élő embereket – mintegy ötven főt – utaltak azonnali szűrővizsgálatra, ám erre csak e hét kedden került sor. A településen egyre nagyobb a feszültség a betegség miatt. A helyi boltban szájmaszkot húznak az eladók, ha a cigánysorról érkezik valaki vásárolni, és az is konfliktust okoz, ha valaki közülük hozzáér a pékáruhoz.
Baloldali hazugságok az áram áráról: itt a Patrióta leleplezése!