A tanárok buktatnának

A pedagógusok egyetértenek a Fidesszel abban, hogy vissza kell állítani az osztályismétlést az iskolák alsó tagozatain. Szerintük ennek tilalma a pedagógusok szakmai tudásának megkérdőjelezése és leértékelése. A tanárok támogatják az agresszív diákokkal szembeni hatékonyabb fellépést is.

2010. 03. 12. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) szerint a pedagógusok szakmai tudását kérdőjelezi meg és értékeli le a jelenlegi szabályozás, amely megtiltja a buktatást az alsó tagozatban – reagált Kerpen Gábor, a PDSZ elnöke lapunk hírére, amely szerint a Fidesz kormányra kerülése esetén újra lehetővé tenné az osztályismétlést. Kerpen leszögezte, már a törvény 2005-ös megalkotásakor bírálták az évfolyamismétlés tilalmának bevezetését. Megjegyezte: a buktatás tilalma az erőltetett integrált oktatással párosítva kifejezetten káros, és éppen azoknak a hátrányokkal küzdő gyerekeknek árt, akiken segíteni akar. Ha ugyanis egy lassabban haladó, többiekkel együtt oktatott gyermekről csak ötödikben derül ki, hogy mely képességei hiányosak, akkor gyakorlatilag lehetetlen felzárkóztatni.
Az iskolai agresszió jelenlegi kezeléséről az érdekvédő kijelentette: elképesztő, hogy ha ma egy diák eltöri társa karját, akkor utána bemehet a következő órára. Emlékeztetett a PDSZ javaslatára, amelynek lényege, hogy a brutális gyereket meghatározott időre el lehessen tiltani az évfolyam látogatásától.
Lapunk tegnap arról írt: ha a Fidesz kormányra kerül, a gyerekek érdekében visszaállítja az osztályismétlés elrendelésének lehetőségét, és arra is engedélyt ad, hogy az iskolák egyéb kötelezettségek nélkül eltanácsolhassák az intézményből a többieket bántalmazó, vagy társait a tanulásban súlyosan akadályozó diákokat. Pósán László, a párt szakpolitikusa szerint a kisdiákok egy része alapvető ismeretek nélkül, minimális szókinccsel érkezik az iskolába, ezért a többieknél több időre lenne szüksége az alapismeretek elsajátításához. Azzal, hogy őket nem lehet megbuktatni, a hátrányos helyzetű gyerekeket éri a legnagyobb kár, hiszen sokan közülük úgy jutnak el a felső tagozatig, hogy nem tanulnak meg rendesen írni és olvasni. Ötödik osztályra hátrányaik megsokszorozódnak, és lemaradásuk a felső tagozatra behozhatatlanná válik. A fokozódó iskolai erőszak kapcsán leszögezte: nem jelent megoldást a jelenlegi törvényi szabályozás, amely csak úgy engedi „eltanácsolni” a tanár- vagy diákverő gyereket az iskolából, ha az igazgató keres neki másik iskolát. Ez csak arra jó, hogy az oktatási intézmények egymás között cserélgetik a kezelhetetlen gyerekeket, a helyzet pedig egyik helyen sem lesz jobb.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.