Közel két hete emelt vádat az ügyészség vezető beosztású hivatalos személy által elkövetett vesztegetés miatt az oktatási tárca esélyegyenlőségi főigazgatója ellen. Borovszkyt korábban hivatali visszaéléssel is meggyanúsította a hatóság, ez ügyben azonban később az ügyészség mégsem emelt vádat ellene. A korrupciógyanús ügyet korábban kirobbantó Nagy Attila, a mentorprogram volt igazgatója ezért panasszal él az ügyészségi határozat ellen, és a birtokában lévő bizonyítékok alapján kéri, hogy a hatóság folytassa a nyomozást. Az ügyészség korábbi gyanúja szerint a főigazgató hivatali helyzetével visszaélve 2007 őszén arra kérte a HÖOK a Hallgatókért Alapítvány képviselőjét, hogy a hátrányos helyzetű fiatalok felsőfokú tanulmányainak támogatására átutalt 45 millió forintból pályázat nélkül ötmillió forintot juttasson el a Romaversitas Alapítványnak.
– Megdöbbentem, amikor láttam, hogy csak a vesztegetési ügyben emeltek vádat Borovszky ellen. Panaszos beadványomban több olyan, a birtokomban lévő dokumentumot is megnevezek, amely igazolja: az esélyegyenlőségi főigazgató utasított arra, hogy pályáztatás és szerződés nélkül a Romaversitas Alapítványt bízzam meg egy kutatás elvégzésével, amiért ötmillió forintot kell fizetnem nekik – jelentette ki Nagy Attila. Leszögezte: birtokában van a HÖOK a Hallgatókért Alapítvány és Oktatási és Kulturális Minisztérium (OKM) esélyegyenlőségi főigazgatósága között létrejött, a hátrányos helyzetű diákok felsőoktatási tanulmányait segítő mentorprogram finanszírozására kötött támogatási szerződés, amelynek költségvetési mellékletében szabálytalanul nevesítve lett a Romaversitas Alapítvány mint olyan cég, amellyel kötelezően szerződni kell. Nagy Attila kifejtette: a tárca a támogatói szerződésekben csak feladatokat jelölhet meg. Hozzátette: a mentorprogram pénzügyei két minisztériumi ellenőrzésen is átestek, és mindkét vizsgálat megállapította, hogy a Romaversitas Alapítvány nem teljesítette feladatát, illetve szabálytalan volt a megbízás formája, ezért a Romaversitasnak vissza kell fizetnie a munkadíjat. Ennek ellenére Borovszky Tímea több mint 3 millió forint kifizetését jóváhagyta, és csupán 1,8 millió forintot fizettetett vissza az alapítvánnyal. Az ellenőrzési jegyzőkönyvek szintén Nagy birtokában vannak. A mentorprogram volt igazgatója beadványában megjegyzi: a Romaversitas megbízása idején Sárközi Gábor, az OKM esélyegyenlőségi főigazgató-helyettese a Romaversitas Alapítvány kurátora volt.
Borovszky ellen két hete emelt vádat az ügyészség vezető beosztású hivatalos személy által elkövetett vesztegetés miatt. A vádirat szerint Borovszky Tímea 2008 tavaszán jogtalan előnyként arra kérte a mentorprogram akkori igazgatóját, hogy az OKM által a program működtetésére átutalt összegből titokban 600 ezer forintot adjon át alkalmazottjának (információink szerint a titkárnőjének). Az ügy előzménye, hogy Borovszky korábban havi ötvenezer forintos fizetésemelést kért Hiller Istvántól beosztottjának, ám a havi 350 ezer forintos megbízási díjra vonatkozó javaslatot az oktatási miniszter nem találta megalapozottnak, és elutasította, így Borovszky a hátrányos helyzetű gyerekek pénzéből akarta kárpótolni kollégáját.
Nemvárt fordulat jön az időjárásban, mutatjuk mire számíthat