Havi bruttó kétmillió forintért készíthet fényképeket Bajnai Gordon miniszterelnökről január 29. és május 31. között a Déri és Társa Bt. – derül ki a kancellária honlapján nyilvánosságra hozott adatokból. A Magyar Narancs fotósaként ismert Déri Miklós cége a négy hónapi munkáért összesen 7,37 milliót vehet fel. A honlapon közölt adatok szerint a társaságnak el kell készítenie a kormányfő részvételével zajló események helyszíni fotódokumentációját, gondoskodnia kell az archiválásról és a papíralapú fotókkal kapcsolatos ügyintézésről.
Mint arról többször beszámoltunk, Déri Miklóst 2005 óta alkalmazza udvari fotósként a kancellária. Tavaly január és március között még Gyurcsány Ferencet fényképezte havi bruttó 1,7 milliós gázsiért, május és június között viszont már Bajnait, majdnem duplaannyiért, havi 2,84 millióért. 2005–2006-ban még „csupán” havi 1,2 milliót emésztett fel, hogy Gyurcsányt különböző rendezvényeken lefényképezze, és a fotókat archiválja.
Déri vállalkozása tavaly október és december között úgynevezett „vizuális tréningeket” is tarthatott Bajnainak és stábjának, hogy a miniszterelnököt felkészítsék a nyilvános szereplésekre. A szerződés szerint hetente legalább egy alkalommal, minimum egy órában tarthatott „vizuális tréninget” a miniszterelnöknek, Molnár Csaba kancelláriaminiszternek, Fadgyas Gábornak, a kormányfő szerepléseiért felelős szakállamtitkárnak, illetve apparátusának. Ezenfelül havi tíz alkalommal szövegesen kellett értékelnie a kormányfő médiaszerepléseit. A három hónapi munkáért több mint 700 ezer forintot kapott a cég.
Kitüntették, majd elküldték. Míg március 15-én a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje kitüntetést vehette át, addig tegnap váratlanul leváltották posztjáról Szetey Andrást, a Szegeden és környékén megjelenő Délmagyarország, s annak Csongrád megyei változata, a Délvilág főszerkesztőjét. Szammer István, a napilapokat kiadó Lapcom Kft. ügyvezető igazgatója a távirati irodának azzal indokolta a lépést, hogy a cégvezetés és Szetey között feloldhatatlan véleménykülönbség volt a lap jövőjéről (Szetey Gábor volt államtitkár az érintett testvére – a szerk.).
Más újságírókat is kitüntettek március 15-én: Kálmán Olga, az ATV hírigazgató-főszerkesztője, Tóth Ákos, a Népszabadság belpolitikai rovatvezetője, valamint Simon Judit és Bod Tamás újságíró kapta az MSZP által létrehozott Szabad Sajtó Alapítvány díjait. Az alapítvány résztulajdonosa a Népszabadságnak. A népszabadságos Tóth Ákos egyébként Táncsics Mihály-díjat is kapott a nemzeti ünnepen.
Postán talált pénztárcát egy dorogi férfi, elfogták a rendőrök