Szerettük volna megtudni, hogy a válság közepette miért döntött így a XIV. kerület első embere. Az önkormányzatnál azt felelték: a szerződést az aljegyző írta alá, annak feltételeiről pedig állításuk szerint nem a polgármester tárgyalt. Ezt viszont lapunk egyik bennfentes informátora határozottan cáfolta.
A Magyar Nemzet információi szerint ráadásul 2008-ban 9,2, tavaly pedig 3 millió forintot költött közvélemény-kutatásra a kerület. Emellett négymillió forintot fizettek ki a balliberális kötődésű Klubrádiónak azért, hogy a rádióban tudósítsanak Zugló helyzetéről. A műsorokban azonban szinte kizárólag Weinek Leonárd véleménye hangozhatott el, az ellenzéké nem.
*
Az önkormányzat magyarázata szerint ezt az összeget az elmúlt három esztendő alatt fizették ki a Klubrádiónak, és ennek révén heti rendszerességgel beszámoltak a lakosságot érintő lényeges döntésekről. Hozzátették azt is, hogy az ellenzék azért maradt ki a klubrádiós műsorokból, mert „a három év alatt egy ízben sem jelezték, hogy szeretnének nyilatkozni a rádióban”.
Amióta 2006-ban Weinek Leonárd lett Zugló polgármestere, se szeri, se száma a zsíros kifizetéseknek, indokolatlannak tűnő százmilliós tanácsadói szerződéseknek. Amint azt lapunk szerdán megírta, 2006 és 2009 között közel félmilliárd forintért kötött tanácsadói, szakértői szerződéseket a balliberális vezetésű kerület. Jutott megbízás a polgármester volt üzlettársainak, egy letartóztatott SZDSZ-es politikusnak, egy Gyurcsány Ferenc volt kormányfővel közös egykori érdekeltségének, valamint az alpolgármester lányának is. Bár az önkormányzat azzal védekezett, hogy a költségvetés mérlegfőösszegéhez arányítva nem költöttek lényegesen több pénzt ilyen célra, mint az előző ciklusban, ehhez képest tegnap már beismerték, 39 százalékkal többet fizettek ki.
Papcsák Ferenc, a Fidesz zuglói országgyűlési képviselőjelöltje lapunknak nyilatkozva azt hangsúlyozta, hogy nem lepődik meg az újabb kerületi botrányokon, hiszen ugyanaz folyik kicsiben, mint ami a fővárosban nagyban. Papcsák Ferenc rámutatott: miközben Zugló hétmilliárdos adóssággal küzd, aközben értelmetlen és felesleges szakértői szerződéseket kötnek; az így elszórt százmilliókból számos, a lakóknak fontos programot meg lehetne valósítani.