origo.hu
Majdnem belehalt egy idős ember egy brutális támadásba - egy budapesti buszról rángatták le
Dubaji arcanalízis. Arc- és hangazonosító rendszert állít szolgálatba a dubaji rendőrség a bejövő repülőgépeknél, hogy így szűrje ki a jövőben az izraelieket az országból, közölte az emírség rendőrfőnöke. Dahi Halfan Tamim szerint a beutazni vágyók külső megjelenését és kiejtését fogják figyelni. Az Egyesült Arab Emírségekbe eddig sem engedték be az izraelieket, ám a más ország útlevelével rendelkező személyek mostanáig be tudtak jutni a monarchiába. Dubaj döntése a Hamász-vezető meggyilkolásával függ össze. (S. L. S.)
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá egymással Abdullah szaúdi király és Manmohan Szingh indiai miniszterelnök Rijádban, amely a gazdasági és jogi ügyek mellett lehetőséget ad különböző politikai döntések meghozatalára is. Szingh hazatérőben elmondta, a szaúdi királlyal megtárgyalták a Pakisztánnal fennálló problémákat, és arra kérte Abdullahot, hogy „saját csatornáit felhasználva” segítsen, hogy Iszlámábád lépjen fel az Indiát fenyegető terrorizmus ellen. A megfogalmazás ellenére az indiai újságírók szerint egyértelműen szaúdi közvetítésről van szó, amelyet azonban az indiai kormányfő határozottan tagadott, minthogy otthon a Bharatija Dzsanata ellenzéki párt tiltakozott Shashi Tharoor külügyminiszter ilyen értelmű, később visszavont szavai ellen. Szingh korábban kizárta, hogy a Pakisztánnal fennálló problémák során közvetítői segítséget vegyenek igénybe, Rijád így hivatalosan nem lesz tárgyaló, India mégis számít segítségére. Egy ügyben erről azonban szó sem lehet, ez pedig Kasmír.
Mind India, mind Szaúd-Arábia az Egyesült Államok szoros szövetségesei, egyúttal regionális nagyhatalmak, így szövetségük feltétlenül befolyásolja az ázsiai erőviszonyokat. Szingh kijelentése, miszerint a palesztinok túl régóta várnak legitim és elidegeníthetetlen joguk, saját független és életképes országuk megalkotására, jelzi, hogy Újdelhi hajlandó a szaúdi segítségért cserébe megadni diplomáciai támogatását a Közel-Keleten.
Rijád elsőként ismerte el a tálib rezsimet Afganisztánban, ám a jelenlegi tálibokat azok al-Kaida-kapcsolataik miatt nem hajlandó tárgyalópartnerként elfogadni. Pakisztán és Szaúd-Arábia között régi az együttműködés, így Rijád segítsége akár sikerrel is járhat.
Majdnem belehalt egy idős ember egy brutális támadásba - egy budapesti buszról rángatták le
Rémület a hegyekben: Vadászra támadott egy medve
Ezek a csillagjegyek most nagy veszélyben lesznek
Rossz hírt közölt a Guardian az ukránokkal: megvan az időpont, meddig háborúzhat Putyin
Mennyire vagy művelt? Ha 8 kérdésre helyesen válaszolsz, már átlagon felüli vagy!
Itt mondhat véleményt Magyar Péter tevékenységéről
Fekete-Győr Andrást megfosztották országgyűlési mandáumától
Dubaji csoki: Gábor, a házi pék megmutatta, hogyan készül
Így apad az érdeklődés Magyar Péter szónoklatai iránt
Feldühödött tömegtől kellett megvédeniük a mentősöket a rendőröknek
Kuncze Gábor szégyenteljes kirohanása borzolja a kedélyeket
Igazi sztár Kínában ez az orosz pilóta
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.