
origo.hu
Videón a tűzoltók heroikus küzdelme, családi ház borult lángokba Budapesten
Dubaji arcanalízis. Arc- és hangazonosító rendszert állít szolgálatba a dubaji rendőrség a bejövő repülőgépeknél, hogy így szűrje ki a jövőben az izraelieket az országból, közölte az emírség rendőrfőnöke. Dahi Halfan Tamim szerint a beutazni vágyók külső megjelenését és kiejtését fogják figyelni. Az Egyesült Arab Emírségekbe eddig sem engedték be az izraelieket, ám a más ország útlevelével rendelkező személyek mostanáig be tudtak jutni a monarchiába. Dubaj döntése a Hamász-vezető meggyilkolásával függ össze. (S. L. S.)
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá egymással Abdullah szaúdi király és Manmohan Szingh indiai miniszterelnök Rijádban, amely a gazdasági és jogi ügyek mellett lehetőséget ad különböző politikai döntések meghozatalára is. Szingh hazatérőben elmondta, a szaúdi királlyal megtárgyalták a Pakisztánnal fennálló problémákat, és arra kérte Abdullahot, hogy „saját csatornáit felhasználva” segítsen, hogy Iszlámábád lépjen fel az Indiát fenyegető terrorizmus ellen. A megfogalmazás ellenére az indiai újságírók szerint egyértelműen szaúdi közvetítésről van szó, amelyet azonban az indiai kormányfő határozottan tagadott, minthogy otthon a Bharatija Dzsanata ellenzéki párt tiltakozott Shashi Tharoor külügyminiszter ilyen értelmű, később visszavont szavai ellen. Szingh korábban kizárta, hogy a Pakisztánnal fennálló problémák során közvetítői segítséget vegyenek igénybe, Rijád így hivatalosan nem lesz tárgyaló, India mégis számít segítségére. Egy ügyben erről azonban szó sem lehet, ez pedig Kasmír.
Mind India, mind Szaúd-Arábia az Egyesült Államok szoros szövetségesei, egyúttal regionális nagyhatalmak, így szövetségük feltétlenül befolyásolja az ázsiai erőviszonyokat. Szingh kijelentése, miszerint a palesztinok túl régóta várnak legitim és elidegeníthetetlen joguk, saját független és életképes országuk megalkotására, jelzi, hogy Újdelhi hajlandó a szaúdi segítségért cserébe megadni diplomáciai támogatását a Közel-Keleten.
Rijád elsőként ismerte el a tálib rezsimet Afganisztánban, ám a jelenlegi tálibokat azok al-Kaida-kapcsolataik miatt nem hajlandó tárgyalópartnerként elfogadni. Pakisztán és Szaúd-Arábia között régi az együttműködés, így Rijád segítsége akár sikerrel is járhat.
Videón a tűzoltók heroikus küzdelme, családi ház borult lángokba Budapesten
A Fradi dániai bravúrja után az Odense trénere figyelmeztette a zöld-fehéreket + videó
Minden fiatalon kezdődött, Ferenc pápa ezzel a fájdalmas betegséggel élt együtt haláláig
Ez volt Ferenc pápa utolsó üzenete a világnak
Ilyen még nem volt: Új esélyt kap A Nagy Duett egyik kieső párosa
Döntött a Magyarországon is népszerű autógyártó: leállítja a szállítást az Egyesült Államokba – ez az oka
A Kecskemét szurkolói lesújtó ítéletet mondtak, már az NB II-ben látják a csapatot
Történelmi kupadöntőt bukott a Ferencváros korábbi Európa-liga ellenfele
Cseh Katalin gusztustalanul beletörölte a lábát a húsvétba
Ferenc pápa halálának okára derült fény
Hatalmas területen lángol a nádas a Balatonnál
Szoboszlai posztjánál kiszúrták Kerkez kétértelmű hozzászólását, ezen pörög Liverpool
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.