Fegyelmi lett a vége, a pénzt hiába várják

2010. 04. 09. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Két dolgozó fegyelmit kapott – ezzel zárult az a belső vizsgálat, amelyet az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) indított, miután tévesen, kétszer utalták el a körmendi kórház egyhavi finanszírozását. A több mint 110 milliónyi közpénzt továbbra sem kapta viszsza a biztosító az egészségügyben ismert vállalkozó, Kern József érdekeltségébe tartozó cégtől. Ezért jogi eljárást indítottak. A belső vizsgálat lezárása után az OEP közölte: „a vizsgálat megállapította, hogy az utalás elindításakor a szolgáltatást korábban végző Dr. Batthyány-Strattmann László Kórház Egészségügyi Szolgáltató Kft. és a jelenlegi működtető, Körmendi Egészségügyi Szolgáltató Nonprofit Kft. közötti feladatátadáshoz szükséges döntések, dokumentumok, a kapcsolódó hatósági határozatok folyamatos módosításai miatt az utalás előkészítését végző munkatársak nem a legutolsó állapotnak megfelelő információval rendelkeztek.”
*
Hozzátették: „Az ügyviteli hiba gondatlanságból fakadt, ezért a lefolytatott vizsgálat két munkavállaló esetében fegyelmi büntetés kiszabásával zárult”.
Megírtuk, az OEP tévesen, kétszer utalta el a körmendi kórház egyhavi finanszírozását. Így a 112,9 milliót nemcsak a mostani üzemeltető önkormányzati cég, hanem a működtetésből februártól kiszállt vállalkozás is megkapta. Az OEP az összeg visszafizetésére szólította fel a Kern érdekeltségébe tartozó céget, ám ezt megtagadták. Arra hivatkoztak: ez a januári betegellátás ellentételezése, s ekkor még ők működtetették az intézményt. A biztosító viszont állítja: az összeg már az új üzemeltetőt illeti, hiszen amikor évekkel korábban az eddigi működtető cég átvette a kórházat, olyan időszak után is felvehette a finanszírozást, amikor még semmi köze nem volt az intézményhez. A biztosító peres úton követeli vissza a 112,9 milliót. Úgy tudjuk, az eljárást már megindították.
Szakértők szerint az összeg átvétele után nem elképzelhetetlen, hogy a cég csődbe megy, a pénz behajthatatlanná válik. Ez azt jelentené: a biztosítási kasszát, s áttételesen az államot éri több mint száztízmilliós veszteség. A körmendi kórház februártól került új, a helyi önkormányzat birtokában lévő céghez, miután az addigi üzemeltető, a Medisyst cégcsoport bedobta a törülközőt, felmondta a szerződését nemcsak Körmenden, hanem többek között Tapolcán és Mezőtúron is. Az intézmények visszaadását több helyen is elszámolási viták nehezítették-nehezítik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.