José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke azt hangsúlyozta, hogy a felajánlott segítséggel nem csak a görög gondokra találtak orvosságot, de az euróövezet pénzügyi stabilitása érdekében is sikeresen léptek. A megállapodás szerint az euróövezet országai és a Nemzetközi Valutaalap is hitellel segíti a görög kormányt. A kompromisszum szerint egyetlen tagállam számára sem kötelező Görögország segítése, de minden euróország jelezte, hogy szükség esetén részt vállal a hitelezésből. A kompromisszum része az is, hogy még az idén döntenek az eurózónában érvényes pénzügyi fegyelem szigorításáról. Ennek az a célja, hogy a jövőben elkerüljék a göröghöz hasonló eseteket. A mostani csúcstalálkozón Herman Van Rompuy, az Európai Unió elnöke bejelentette, hogy a korábban már betervezett júniusi, októberi és decemberi értekezlet mellett szeptemberben is Brüsszelbe várja a tagországok állam- és kormányfőit, valamint külügyminisztereit. A megbeszélés témája az lesz, hogyan lehet javítani az EU és legfontosabb nemzetközi partnereinek együttműködését fontos, az egész világot érintő kérdésekben.
Tegnap megállapodás született az Európa 2020 nevű stratégiájáról: az unió vezetői körvonalazták az okos, a fenntartható és a befogadó Európa forgatókönyvét úgy, hogy öt konkrét célt tűztek ki, úgy mint a foglalkoztatást; a kutatás-fejlesztést; az energiával és éghajlattal kapcsolatos lépéseket; az oktatást; a szegénységet és a társadalmi kirekesztés elleni küzdelmet érintő témákban.
Bajnai Gordon magyar miniszterelnök a csúcstalálkozó után tartott sajtókonferenciáján elmondta, Magyarország példájának bemutatásával is támogatta a Görögországnak kidolgozott segítőprogramot, ami azért fontos, hogy Athén lélegzetvételhez jusson és hozzáláthasson a stabilizálási fázis megkezdéséhez. Az Európa 2020 stratégiát illetően elmondta, a találkozón hangsúlyozta, hogy az unió tagországainak a válságot követően ki kell kecmeregniük a deficithegyek alól. Bajnai beszélt arról is, hogy a visegrádi országok vezetői Barroso elnököt tegnapi reggelijükön tájékoztatták arról, Budapesten egy hónapja egyedülálló megállapodást kötöttek az energiáról és biztonságról, amely „teljesen új alapokra helyezi az európai energiapolitikát”. Lapunk azon kérdésére, hogy miként reagál a Fidesznek arra a tegnap elhangzott ígéretére, amely szerint őt is vizsgálnák offshore érdekeltségei ügyében, Bajnai úgy válaszolt, „minden vizsgálat elé tiszta lelkiismerettel áll”. Hozzátette, fontos, hogy egy ország vezetői elszámoltathatók legyenek.
Így néz ki, ha Magyar Péter úgy gondolja, bármilyen nőt megkaphat