A húsvét előtti napokban anarchia közeli állapotok uralkodtak a Kaposvári Egyetemen, miután az újraválasztásáért küzdő, ám a március 24-i rektorválasztáson elbukó Babinszky László jelenlegi rektor csapot-papot otthagyva szabadságra ment. Vezetői jogköreit ráadásul jogsértő módon nem az általános rektorhelyettesre, a vele szemben ellenvéleményt megfogalmazó Repa Imrére bízta, hanem Kovács Melinda tudományos rektorhelyettesre. Sajtóhírek szerint azonban Kovács – amikor szembesült vele, hogy megbízatása jogsértő – lemondott a ráruházott jogkörökről, így az egyetem napokig vezetés nélkül maradt. Információink szerint Babinszky csütörtökön érkezett Kaposvárra, és egyik első útja az állattudományi kar kari tanácsának rendkívüli ülésére vezetett, amelyet direkt a rektor melletti kiállás hangsúlyozására hívtak össze. Fontos tudni, az újraválasztás során elbukó jelenlegi rektor az állattudományi kar oktatója, ezen belül pedig a takarmányozástani tanszék vezetője. A rektorbuktatáskor a jelenlegi vezetővel szemben megfogalmazott szenátori kritikák egyik fontos eleme volt, hogy Babinszky főként az állattudományi kar fejlesztését tartja fontosnak, és méltánytalanul háttérbe szorítja a másik három kart, márpedig azok megfelelő működése nélkül elegendő hallgató hiányában az intézmény becsukhatja a kaput.
Információink szerint a kari tanács oktatói nekiestek Repa Imrének, és keményen számon kérték, amiért a rektorválasztáson Babinszky ellen érvelt. A kari tanács ezek után felkérte Babinszkyt, hogy az újra kiírt rektorválasztáson ismét induljon el a vezetői címért. Az ülés után Babinszky lényegesen jobb kedvre derült, hisz a néhány napja még az egyetem háza tájáról is menekülő rektor már a vezetői címért való újraindulását fontolgatja. Az eddig az újraindulását elképzelhetetlennek tartó Babinszky a Somogyi Hírlap kérdésére közölte, a következő hetekben dönti el, beadja-e ismét rektori pályázatát. Állítása szerint nem érez sértődöttséget, de elszomorítja, hogy a szenátusi ülés törvényessége ellenére nem merítette ki teljes egészében a demokratikus lehetőségeket. Babinszky ezzel vélhetőleg arra utalt, hogy ellenjelölt nélkül buktatták meg.
Repa Imre a kari tanács ülése kapcsán lapunknak úgy reagált: az ötvenes éveket idézte az eljárás, amelynek során alpári stílusban számon kérték azért, mert el merte mondani a véleményét. Az orvos igazgató leszögezte: egyes vezetőknek és oktatóknak el kellene gondolkodniuk azon, hogy mit is jelent a véleményszabadság és az egyetemi autonómia fogalma.
– A Babinszky László mellett lándzsát törő állattudományi kar csak az egyetem egyötödét képezi, vagyis nincs szó arról, hogy a jelenlegi rektor maga mögött tudná az egyetemi oktatói gárda többségének támogatását – jelentette ki lapunknak a szintén a rektori címre aspiráló Szávai Ferenc, az egyetem társadalomtudományi tanszékének vezetője. Kifejtette: az intézménynek van még művészeti, gazdaságtudományi és pedagógiai kara is, és az egyetem meghatározó része a Repa Imre vezette Egészségügyi Centrum is. Szávai leszögezte: a pedagógiai és gazdaságtudományi kar oktatói mérlegelik, hogy a közeljövőben közösen lépjenek fel, és elképzelhető, hogy ez a két kar is felsorakozik valamelyik rektoraspiráns mögött. A professzor szerint ma kerül a rektori pályázat tervezete a rektori kabinet elé, ami azt jelenti, hogy április 16-ánál előbb a szenátus nem dönthet a szövegről. Szávay csak akkor indul a posztért, ha a korábbi kiírásból a szenátus kiveszi azt a pontot, amely egy TIOP-os pályázat megvalósítását írta elő a rektornak, a tanszékvezető szerint ugyanis ez megint épp Babinszkyra szabná a pályázatot. Szávay leszögezte: az előírások megvalósításához főként állat- és élelmiszer-tudományi ismeretekre van szükség, ami Babinszky profilja. Szávai leszögezte: természetesen ő is megvalósítaná a beruházást az egyetemen, de annak levezényléséhez komoly szakembereket alkalmazna. A professzor számításai szerint legkorábban május végén kerülhet sor a rektorválasztásra, a pályázat kiírása után ugyanis 30 napon keresztül lehet pályázni a címre. Szávai rámutatott: várhatóan az április 16–20-i szenátusi ülésen dönthetnek az egyetem költségvetésének elfogadásáról is, az intézménynek ugyanis a mai napig nincs érvényes büdzséje. Szávai elkeserítőnek nevezte, hogy a szenátus tagjaként még csak költségvetési tervezetet sem látott, holott a megfelelő működéshez már februárban el kellett volna fogadni a büdzsét.
Megírtuk: a Kaposvári Egyetem szenátusa két hete 15:14 arányban elutasította Babinszky László jelenlegi rektor újraválasztását. A bukott vezető megbízatása június 30-án jár le. Információink szerint Babinszkynak komoly politikai támogatottsága van a – jelenleg még – kormányzó baloldal részéről. A rektorválasztáson még Mannherz Károly felsőoktatási szakállamtitkár is részt vett, és a jelenlegi rektor újraválasztása mellett érvelt. A rektort az intézményen belül is a baloldali holdudvar tagjai tartották a magasban: Babinszky legfőbb támasza az a Győrfi István gazdasági főigazgató, aki korábban az Állami Egészségügyi Központot felügyelő miniszteri megbízottként ténykedett. A több kórház összevonásával létrehozott intézményt ekkor a korábbi kancellária- és titkosszolgálati miniszter, Szilvásy György testvére, István vezette. Győrfi és Szilvásy György ismeretsége a kilencvenes években kezdődött, amikor igazgatósági tagjai voltak a Gyurcsány Ferenc érdekeltségébe tartozó Perfekt Rt.-nek.
Így alázza meg Magyar Péter rendszeresen a nőket - videó