Az uniós külügyminiszterek tegnapi, brüsszeli csúcstalálkozóján francia–német–brit kezdeményezésre elítélték azt, hogy Irán a felé sugárzott külföldi rádió- és televízióadásokat zavarja. Súlyos aggodalma kifejezése mellett az Európai Tanács közleménye kinyilvánította, hogy cselekedni is kész a zavarás megállítására, de a kiadott dokumentum nem részletezi, hogy milyen lépésekről lehet szó. A külügyi vezetők azt ígérték: figyelemmel kísérik a teheráni zavarást, amit elfogadhatatlannak neveztek. Teherán a brit BBC és a német Deutsche Welle adásait zavarja.
Mint ismeretes, Bejrútból, a libanoni fővárosból sugárzó Al-Manar televízió adásának vételét saját területén jelenleg egyebek között az Egyesült Államok, Kanada, Franciaország, Spanyolország, Németország és Hollandia is betiltotta, illetve lehetetlenné tette.
Közben Végállomás Irán címmel a skót Sunday Herald című lap olyan cikket közölt, amely szerint az amerikai haderő az indiai-óceáni brit felségterületen, Diego Garcián olyan bombák felhalmozásába kezdett, amelyek képesek bunkerek rombolására. A haditengerészet egy nyilvános szállítási szerződése szerint a floridai Superior Maritime Services cég közel 700 ezer dollárért szállít 192 darab BLU–110-es és 192 darab BLU–117-es, egytonnás „penetrátor” bombát a szigetre. A lap emlékeztet: 2007-ben arról számoltak be, hogy a B–2-es lopakodó bombázóknak épített speciális hangárokat alkalmassá tették ilyen bombák tárolására.
Az amerikai kormányzat nem fogadja el, hogy Irán nukleáris fegyverrel rendelkezzen, és olyan szankciókon munkálkodik, amelynek fájó hatása lenne – ígérte Hillary Clinton amerikai külügyminiszter. Szerinte meg kell mutatni, hogy valódi következményei lesznek annak, ha nem tudja bizonyítani nukleáris tevékenységének békés mivoltát.
Menczer Tamás üzent a magyargyűlölő Manfred Webernek