Konferencia Turczi István életművéről

A Magyar Írószövetségben hétfőn és kedden tartottak konferenciát Turczi István életművéről Tények melankóliája címmel írók, irodalomtörténészek Kabdebó Lóránt professzor, Turczi István monográfusa moderátori irányításával.

2010. 05. 09. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Turczi István 1957. október 17-én született Tatán. József Attila-díjas, babérkoszorús költő, író, műfordító, szerkesztő, művelődésszervező, irodalomtörténész. 1988-tól a Kilátó című világirodalmi rádiómagazin szerkesztő-műsorvezetője, majd 1995-ben a Parnasszus című televíziós költészeti vetélkedő műsorvezetője lett, ugyanezen évben megalapította az azonos című költészeti folyóiratot és könyvkiadót, amelynek mai napig alapító főszerkesztője.
A konferencián szó esett műveiről a Mennyei egyetem című regényről, Segédmúzsák fekete lakkcipőben, Uram, nevezze meg a segédeit című verskötetekről, A tintalovag című drámáról, a Vándorló Talmud – Jer és lásd! című, Ács Gáborral közösen írt tanulmánykötetéről is.
A tanácskozás eszmei vezérfonalát Kabdebó Lóránt Rögeszmerend, Turczi István életművének tragikus derűje című monográfiája adta. A professzor Turczi a költészetét hagyományőrzőnek gondolja, amely ugyanakkor hidat ver a magyar, a hászid, a keresztény, az ó- és újszövetségi tradíciók és a huszonegyedik század modernizmusa között.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.