Miközben a választási eredményeket közlő térkép Anglia-szerte bekékült, mutatva a konzervatívok ottani sikerét, az Egyesült Királyság más tagországaiban a toryk leszerepeltek. Skóciában nyerni tudott a hagyományosan erős Munkáspárt, a Skót-felföld azonban sárgára váltott és a Skót Nemzeti Párt (SNP), illetve a liberális demokraták mellett szavazott. Bár a Sean Connery nevével fémjelzett nemzetiek nagyon bíztak abban, hogy az idén megváltoztatják a felállást, és második helyre szorítják a liberális demokratákat, a skótok megbízhatósága érvényesült: minden párt pontosan ugyanannyi választókerületet vitt el, mint 2005-ben. A győztes konzervatívok például egyet. Ez egyben azt is jelenti, hogy továbbra is kérdéses, lesz-e idén népszavazás a függetlenségről, vagy a skót parlament vezető ereje, az SNP végül – mostani, nem különösebben sikeres – westminsteri választási eredménye függvényében inkább elhalasztja azt.
Wales kissé tarkább Skóciánál, és ott jobban látszanak az angliai változások. A Munkáspárt ugyan hatalmas előnnyel győzött (26 mandátum a konzervatívok nyolc helyéhez képest), ám a toryk 2005-ben még csak három helyet szereztek a Westminsterben. A dél-walesi, sűrűn lakott övezetben szinte mindenütt a Munkáspárt győzött, az pedig senkit sem lepett meg, hogy Dwyfor Meirionnyddben (itt szavaznak például Brithdir, Llanfachreth, Ganllwyd vagy Penrhyndeudraeth angolul csak nagyon ritkán beszélő polgárai) a Plaid Cymru walesi nacionalistái győztek. Ők a viszonylag kiegyenlített walesi parlamentben sokkal komolyabb erőt képviselnek, mint a Westminsterben (előbbiben a 60-ból 15 hely az övék, ezzel második legnagyobbak a walesi Munkáspárt mögött, utóbbiban az országnak jutó 40-ből csak hármat szereztek meg), a független Wales pedig ugyan szerepel a terveik között, de erre mostanság nincsenek konkrét tervek.
Észak-Írország különleges hely, ahol nincs se Munkáspárt, se konzervatívok, a győzelmet azonban a torykkal szövetséges Demokratikus Unionista Párt szerezte meg. A koronahű északír politikai mozgalom mellett viszonylag elégedett lehet a katolikusok zászlóshajója, a sziget újraegyesítéséért küzdő Sinn Féin négy mandátumával. A nagypénteki megállapodás óta lenyugodott országrész megosztottságát azonban jól jelzi, hogy Belfast négy szavazókörzetében négy különböző párt győzött.
Egyértelműen vezet a Fidesz a többi párt előtt