Elfogadta tegnap az Országgyűlés a nemzeti összetartozás melletti tanúságtételről szóló törvényt. Az 1920. június 4-én aláírt trianoni békediktátum évfordulóját ezzel a nemzeti összetartozás napjává nyilvánította a törvényhozás. Az eredeti tervezethez számos módosító indítvány érkezett, a szocialisták több ponton is kiigazították volna a szöveget. Egyebek mellett el akarták hagyni belőle az Istenre vonatkozó utalást, e törvény szövegében rögzítették volna, hogy május 9-e legyen az európai összetartozás napja, valamint azt is szerették volna belevenni a szövegbe, hogy Magyarországnak nincsenek területi követelései. Ezek a javaslatok nem mentek át a parlamenten, az alkotmányügyi bizottságé viszont igen. A testület azt indítványozta, hogy az Országgyűlés elismeréssel emlékezzen meg mindazokról, akik nem magyar emberként vállaltak szolidaritást a magyarsággal, és együttérzésük, kiállásuk miatt sérelmet szenvedtek.
A Kövér László (Fidesz) és Semjén Zsolt (KDNP) által beterjesztett törvényjavaslatot végül 302 igen, 55 nem szavazattal és 12 tartózkodással fogadta el a parlament. A Fidesz és a kereszténydemokraták frakciója természetesen támogatta a tervezetet, és a Jobbik jelen lévő képviselői is egyhangúlag igennel voksoltak. A szocialisták közül csak Juhász Ferenc szavazott igennel, a frakció többi tagja elutasította a trianoni békediktátum emlékének törvénybe foglalását. Az LMP-ből szintén egy képviselő, Schiffer András nyomta meg az igen gombot, a képviselőcsoport többi tagja tartózkodással adott hangot véleményének.
Sólyom László államfő tegnap aláírta a kettős állampolgárságról szóló törvényt, amely alapján a határon túli magyarok kedvezményesen szerezhetik meg a magyar állampolgárságot – tájékoztatott a Köztársasági Elnöki Hivatal.

További közös „akciókat” tervezett Magyar Péter és a Magyarországról időközben kiutasított ukrán kém