Az ország számos településén tartottak megemlékezést tegnap a trianoni tragédia kilencvenedik évfordulóján. Kaposváron emlékművet avattak, itt Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes kijelentette: nem sok nemzet van, amely túlélte volna Trianont. A békediktátum tragédiája – mondta – nemcsak az, hogy a történelmi Magyarországot igazságtalanul szétszabdalta, hanem hogy az emberi jogokat semmibe véve sárba taposta a nemzeti önrendelkezést. – Csak magunkra számíthatunk, idegenek nem fogják az érdekünket képviselni, ez Trianon legnagyobb tanulsága – hangsúlyozta Semjén Zsolt.
Adakozók összefogásával emléktáblát állítottak Hajdúböszörményben is. Halász János kulturális államtitkár kiemelte: Trianon már nemcsak a veszteseknek, de a győzteseknek is teher, a nyugat-európai kortársaink nem is tudják, hogy Magyarország 1920-ban meghúzott határai mentén végig magyarok élnek, akiket az anyaországtól elszakító igazságtalan békediktátum szoros közösséggé kovácsolt. Szőcs Géza kulturális államtitkár Kecskeméten, az Országzászló-emlékmű avatásán közölte, a trianoni határok megváltoztatására nincs lehetőség, de az EU esély a nemzet határok feletti újraegyesítésére.
Megemlékezést tartott a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége (KÉSZ) és a Civil Összefogás Fórum (CÖF) is a fővárosi Március 15. téren. Osztie Zoltán, a KÉSZ elnöke jelezte: Trianonra emlékezni nemzeti ügy, ez a történelmi tény mindenki szívébe markol, de amíg Európa nem dolgozza fel ezt a gyalázatos eseményt, addig nem teremtődhet meg a kontinensi béke sem.
Tegnapra virradóra megrongálták a 2007-ben emelt Trianon-emlékművet a főváros XVII. kerületében. A márványtáblát ismeretlenek vörös festékkel áthúzták.

Tornádót láttak a helyiek Baracson, óriási volt a riadalom