Pécs repülőtere négymilliárd forintjába került a városnak, főépülete azonban több helyen is beázik, s a falakról, lámpákról is csepeg a víz, sőt a számítógépes rendszernek helyet adó épületrészben is utat talált magának. Legutóbb pedig félszáz műszaki hibáról szóló jegyzőkönyvet vettek fel. A városvezetés szerint a jelzett problémákra a kivitelező nem reagált, így elképzelhető, hogy perre mennek. Halmos Péter, az Air Horizont Nonprofit Kft. jogi képviselője szerint a főépület életveszélyes, a javításokat elvégzik, ám ennek költségeit érvényesíteni kívánják az épület felhúzásában részt vevő felekkel szemben.
A fővállalkozó cég, a Viv Zrt. termelési igazgatója, Bujdosó Sándor a Pécs TV-nek nyilatkozva túlzónak ítélte az életveszélyes minősítést, hozzátéve: már válaszoltak is az ügyvédi irodától kapott hibajegyzékre.
Véleménye szerint az abban felsoroltakból nem derül ki, hogy az épület életveszélyes lenne, ellenben elismerte, hogy „itt-ott” vannak beázások, és egyes helyeken a fuga- és csempejavításra is sort kell keríteni. Szerinte azonban ezek nem gátolják a működést, s a hibák egy részét már kijavították, ugyanakkor bizonyos problémák orvoslása tervezői feladatot is igényel.
Mint mondta, a jegyzékben szereplő beázások nyolcvan százalékának kijavítását vállalták, illetve, ahol szükséges, ott a burkolatok rekonstrukcióját is elvégzik, várhatóan már augusztusban.
Nagy Csaba, Pécs alpolgármestere szerint a cég eljárása felháborító volt, hiszen a nyilvánossághoz kellett fordulniuk annak érdekében, hogy előrelépés történjen a már jelzett problémák orvoslásáért. Pécs a légibázis működtetésébe befektetőt szeretne bevonni, több érdeklődő is van a repülőtérre, velük folyamatosan zajlanak a tárgyalások – tette hozzá Nagy Csaba.
Lentitől Balassagyarmatig okoz gondot a havazás