origo.hu
Droggal fizetett a bátorterenyei család a munkásoknak
Könnyű távozást kérnek. Az illegális bevándorlók kiutazásának megsegítését kérte egy szervezet a kormányzattól. Az Amerikaiak a Jogszerű Bevándorlásért nevű csoport szerint segíteni kell a kiutasításra ítélteket a határig, és ott külön ellenőrzőpontokon kell kiengedni őket. Egy jogvédő szervezet szerint felháborító, hogy egy jogszabállyal humanitárius válságot idéznek elő, majd önmagukat jogvédőként beállítva szövetségi segítséget kérnek a bevándorlók kirúgásához az országból. (MN)
Washington győzelme rövid távon jelentős, hiszen az Obama-kormányzat a bevándorlási szabályozást régóta a saját kezébe akarta venni, az arizonai törvény pedig megakadályozta a terveket. A következő lépés az lehet, hogy szövetségi szinten indítanak eljárást Arizona állam ellen, amely során alkotmányellenesnek nyilváníthatják a szigorú szabályozást. Phoenix azonban nem hagyja magát, Jan Brewer kormányzó azt mondta, fellebbezni fognak, így várhatóan a jogi folyamat még hosszú ideig nem hagyja elülni a nagy vihart. A törvényjavaslat szerzője, Russell Pearce államszenátor szerint a legfelsőbb bíróságig fogják vinni az ügyet, ahol 5:4 arányban biztosan győzni fognak. „Azt üzenem a bírónőnek: vegye figyelembe az alkotmányt! Vegye figyelembe az államok jogait! Ez egy háború az államok és a központi kormányzat között!” – nyilatkozta az Arizona Republicnak a republikánus szenátor. John McCain szenátor szerint a bírónő a törvény legfontosabb részeit kivette, s rámutatott, ezáltal mostantól a szövetségi kormányzat felelőssége az arizonai határok biztonságának szavatolása is. „Ahelyett, hogy a bíróságon vacakolnának, eszközöket kell a kezünkbe adniuk, hogy biztossá tehessük a határokat” – mondta a korábbi elnökjelölt.
A sivatagi állam törvénye így „felvizezett” formában lépett érvénybe tegnap, de Phoenixben, az állam fővárosában a rendőrség mégis megerősítette a járőrözést tiltakozó és támogató gyűlésekre számítva. Előzőleg sokan jelezték, hogy New Yorkból, Chicagóból és Atlantából is elmennek Arizonába, de sokan igyekeztek Phoenixbe a szomszédos Kaliforniából is.
A legújabb közvélemény-kutatási adatok azonban óvatosságra kell hogy intsék Washingtont, hiszen a CNN által közreadott eredmények szerint az arizonai szabályozást a megkérdezettek 55 százaléka támogatja annak ellenére, hogy a válaszadók 54 százaléka úgy érezte, a törvény hatására növekedne a spanyol ajkúak elleni diszkrimináció. A legnagyobb gondot azonban főként az okozza Obamának, hogy több állam azt vizsgálja, miként vehetné át az arizonai modellt.
Droggal fizetett a bátorterenyei család a munkásoknak
Feldühödött tömegtől kellett megvédeniük a mentősöket a rendőröknek
„A Zsófi bolond” – a Dancing táncosának megvan a véleménye Szabó Zsófiról
Óriási adóemelést szavazott meg Szentendre újraválasztott polgármestere és az önkormányzati testület + videó
Elköttette magát a Házasság első látásra macsója
Búcsúzhat a parlamenttől Fekete-Győr András
Szoboszlai Dominik a legjobb? Az angolok sem tudják, mit gondoljanak + videó
Eszméletlenül kerek feneke van Jake Paul olimpikon barátnőjének - fotók
Böde elhunyt barátjára emlékezett, Bognár György röhögve szólt be a bíróknak
Ennyi volt, Fekete-Győr búcsút mondhat a parlamentnek
Magyar Péter meghirdette a nők elleni erőszak napját, aztán észbe kapott + videó
Eldőlt a kecskeméti Halasi úti felüljáró sorsa
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.