A rend és a gazdagság az igazi vonzerő

2010. 09. 03. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

potenciális nettó Migrációs index
Ország százalék
1. Szingapúr +219
2. Új-Zéland +184
3. Szaúd-Arábia +176
4. Kanada +160
5. Svájc +150
6. Ausztrália +148
7. Kuvait +127
8. Svédország +78
9. Spanyolország +74
10. Ír Köztársaság +66
11. Bahrein +64
12. Egyesült Királyság +62
13. Franciaország +60
14. Amerikai Egyesült Államok +60
15. Botswana +39
(…)
70. Magyarország –15


A Gallup közvélemény-kutató 2007 és 2010 eleje között a világ 148 országában telefonon 347 717, 15 évnél idősebb felnőttet kérdezett meg arról, hogy ha lehetne, elhagynák-e hazájukat, és arról, hogy ebben az esetben mely országban telepednének le. A Gallup a felmérés alapján megbecsülte azon felnőttek számát, akik elhagynák országukat és egy másikban kezdenének új életet, ha erre lehetőségük lenne. Ezt a számot kivonták azok becsült számából, akik viszont a kivándorolni kívánók országába szeretnének költözni, és az eredményt „potenciális nettó migrációs indexnek” (PNMI) nevezték úgy, hogy azt az adott ország teljes lakosságának arányában adták meg. Egy példa: Svájcot nyolcszázezer felnőtt szeretné elhagyni. Ezt levonták abból a tízmillió felnőttből, akik viszont Svájcban szeretnének élni, és ezt a számot elosztották a teljes svájci népesség számával (hatmillió), ami +150 százalékos PNMI-értéket eredményezett.
A közvélemény-kutatásból kiderült, hogy szabad migráció esetében egyes országok lakossága akár meg is háromszorozódna, míg másoké akár a felére is csökkenhetne.
A felmérés adatai szerint a 148 ország közül a jobboldali tekintélyelvű Szingapúr lakossága nőne a leginkább, mégpedig 219 százalékkal. A második helyezett Új-Zéland lett, amelynek népessége 184 százalékkal duzzadna, míg a harmadiknak a középkori, az iszlám szigorú változatát államvallásként követő Szaúd-Arábia futott be, ahol a nyugati civilizációban értelmezett emberi jogok gyakorlatilag ismeretlenek. Mint ismeretes, Szingapúrban a drogkereskedést is halállal büntetik, Szaúd-Arábiában a tolvajok kezét levágják, más bűnelkövetőket halálra köveznek. Ugyanakkor mindkét ország kifejezetten biztonságos és gazdag.
A vágyott országok listáján a harmadik Kanada, a negyedik Svájc, az ötödik Ausztrália, a hatodik Kuvait. A legnagyobb arányú veszteséget az afrikai Sierra Leone szenvedné el, amely lakossága 56 százalékát vesztené el. Ezt követi Haiti, a szintén afrikai Zimbabwe, Nigéria, Szomáliföld (jogilag Szomália része) és Etiópia.
Az Egyesült Államok lakossága 60 százalékkal nőne, akár Franciaországé. Előttük végzett Nagy-Britannia, amely népessége 62 százalékkal gyarapodna, ha oda szabad lenne az állandó betelepülés.
A 2007–2010-ben feltérképezett vélemények szerint hazánk népessége ugyanakkor 15 százalékkal fogyna. Ugyanennyivel nőne viszont Libanoné. Horvátországban a PNMI-érték mínusz 2 százalék, akár Türkmenisztánban. A Cseh Köztársaságban ez az érték mínusz 4 százalék, Japánban plusz 1, az afrikai Zambiában plusz 5, a szintén afrikai Botswanában plusz 39, az ázsiai Malajziában pedig plusz 23 százalék.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.