Kutatják a kínai légi baleset okait

Ellentmondó hírek érkeznek Kínából a hétfői, 45 ember halálát okozó repülőszerencsétlenség körülményeiről; a fekete dobozt még vizsgálják. A Lindu repülőtér állítólag nem alkalmas éjszakai forgalom lebonyolítására, a baleset idején a sötétség mellett köd is nehezítette a leszállást.

2010. 09. 04. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem tudni még, mi okozta Északkelet-Kínában a kedd esti, 43 emberéletet követelő repülőszerencsétlenséget. A roncsok között tegnap megtalálták a gép fekete dobozát, de annak adatairól egyelőre nem érkeztek hírek. Mint arról beszámoltunk, 96 emberrel a fedélzetén a Henan Airlines légitársaság brazil gyártású, Embraer 190 típusú személyszállítója Hejlungcsiang fővárosából, Harbinból Jicsün városba tartott, amikor leszállás közben a Lintu (Lindu) repülőtéren tisztázatlan körülmények között baleset érte. Negyvenhárman szörnyet- haltak, ötvenhárom ember azonban túlélte a katasztrófát, három, más források szerint hét ember állapota életveszélyes. A baleset idején az éjszakai sötétség mellett sűrű köd is nehezítette a közlekedést, ráadásul kiderült, hogy a tavaly átadott Lindu légikikötő állítólag nem alkalmas éjszakai forgalom lebonyolítására.
Egy szemtanú az Új Kína Hírügynökségnek azt állította, nem látott fényeket, amikor kinézett a leszálláshoz készülődő repülő ablakából. A gép földet ért, majd mintha visszapattant volna, aztán kettétört. A kommunista párt egyik helyi vezetője ezzel szemben a személyzettől úgy értesült, hogy a jelzőfények működtek a leszállópályán, a repülő szokványos landoláshoz készült, amikor bekövetkezett a katasztrófa.
A történtek első rekonstrukciója, azaz a harmadik verzió szerint a gép földet érés után nem bírt megállni, ezért kifutott a pályáról, majd kigyulladt. A lángokat egy óra elteltével oltották el, a mentők csak ezután fértek a roncsok közé szorult utasokhoz. Csi Csüan-csun kapitány túlélte a balesetet, súlyos arc- és fejsérüléssel Jicsünben ápolják, közölte a Xinhua kínai hírügynökség.
Jicsün kormányzata tegnapra közzétette az áldozatok névsorát, külföldi állampolgár nem utazott a gépen.

Vírussal fertőződött a számítógép. Feltehetőleg trójai vírus okozta a Spanair két évvel ezelőtti tragédiáját, írta az El Pais. A spanyol gép fertőzött központi számítógépe több hibát nem jelzett, emiatt zuhant le a Madrid-Barajas nemzetközi repülőtéren röviddel felszállás után. A balesetben 154 ember meghalt, 18 utas maradt életben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.