Nem tudjuk, mi a mi álláspontunk, eldönteni kérdéseket vita nélkül pedig nem megfelelő eljárás, dohogott Szilvan Salom regionális fejlesztésekért felelős miniszter a vasárnapi kormányülésen, ahol több kollégája is bírálta Benjamin Netanjahu kormányfőt, aki Washingtonban kifejezetten békülékeny arcát mutatta Mahmúd Abbász palesztin elnök felé. Egy kormánytag szerint addig engedik a miniszterelnököt saját útján járni, amíg konkrét megállapodásról kell dönteni a palesztinokkal, vagy a telepfejlesztési moratórium esetleges fenntartásáról. Netanjahu leszögezte, az eredményesség érdekében a sajtót teljesen ki akarja zárni a tárgyalásokról.
A külügyminiszter azonban jóval kevésbé volt megengedő főnökével szemben. Avigdor Liberman pártja, a szélsőjobboldali Jiszráél Bejtejnu szimpatizánsai előtt azt állította, se egy éven belül, se a következő nemzedék életében nem lesz vége a viszálynak. „A béke elérhetetlen cél, ezt még történelmi és nagyon fájdalmas kompromisszumok árán sem lehet kivitelezni.” Ezért szerinte inkább egy hosszú távú, ám ideiglenes megállapodásra kell törekedni. A munkapárti Avisáj Braverman kisebbségügyi miniszter hevesen bírálta a minisztert, amiért az az izraeli politikai döntések ellenében dolgozik ahelyett, hogy képviselné azokat. A palesztinok rávilágítottak, hogy Liberman szavai után nem egyértelmű, mik is Izrael szándékai, Mohamed Dahlan biztonsági vezető pedig azt mondta, Netanjahunak nem áll érdekében a palesztin állam megalakítása, és tönkre fogja tenni a békefolyamatot.
Az amerikaiak, megelőzendő a helyzet elmérgesedését, azt tervezik, hogy szimbolikus találkozót tartanak a szeptember 14-i Sarm- es-Sejk-i megbeszélést követően. A 15-i jeruzsálemi egyeztetésen Hillary Clinton amerikai külügyminiszter is részt vesz a tervek szerint.
Orbán Viktor: Magyarország a középmezőny élére kerülhet a bérszínvonalban