Kettős mérce Amerikában

Kettős mércével vádolja az Egyesült Államokat Irán, amely helyi idő szerint tegnap kivégzett egy kétszeres gyilkos asszonyt. Teherán szerint Washington egy személyiségzavaros nőt kivégez, de elítéli a perzsa államot az ottani gyilkos várható megkövezése miatt.

2010. 10. 04. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Amerikában kivégeztek tegnap egy nagymamát, akinél borderline személyiségzavart állapítottak meg, annak ellenére, hogy több ezer kérelem érkezett, amelyben a büntetés végrehajtásának elhalasztását kérték – írta a Press TV honlapja. Theresa Lewist bűnösnek találták férjének és mostohafiának megöletésében, az ítéletet tegnap hajtották végre Virginia államban. Az iráni hírtelevízió rámutatott, az orvosok szerint az asszony nem volt elég okos ahhoz, hogy kigondoljon egy bonyolult gyilkossági tervet, mégis halálra ítélték. Az asszony életéért maga Mahmúd Ahmadinezsád is könyörgött, de kérése süket fülekre talált. A gyilkosságok valódi végrehajtóit életfogytiglanra ítélték.
Az irániak szerint nyilvánvaló a kettős mérce, mikor hónapok óta a nyugati sajtó címoldalain található Szakineh Mohammadi Astihani ügye, akit megkövezés általi halálra ítéltek az iszlám köztársaságban. Az iráni állami televízió beszámolt róla, hogy Astihani férje meggyilkolását is tervezte szeretőjével, így szerintük felháborító, miként bírálhatják Iránt, mikor ők maguk is kivégeznek egy nőt, akinek több mentő körülménye is akad.
Érdekes módon az iráni és az amerikai sajtó is ugyanúgy kezeli a helyzetet, azaz a saját halálra ítélt asszonyát megveszekedett bűnözőnek tartja, az ellenséges országban elítélt nőt pedig szinte vétlen áldozatnak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.