Az Európai Unióban élő felnőttek több mint fele túlsúlyos vagy elhízott – áll az Európai Bizottság és a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) legfrissebb jelentésében. Az utóbbi húsz évben az elhízottak aránya megkétszereződött a legtöbb uniós tagállamban. Ez a jelentős növekedés rendkívül kedvezőtlenül érinti az egészségügyi rendszereket és magát a gazdaságot is. A jelentés szerzői hangsúlyozzák, hogy az egészségtelen életmód korán alakul ki. Az elhízott vagy túlsúlyos gyerekek esetében nagyobb az esélye annak, hogy később betegeskednek és nagyobb a valószínűsége, hogy szívbajosak, cukorbetegek, asztmásak, rákosak lesznek, vagy ízületi gyulladásban szenvednek. Jelenleg az unióban minden hetedik gyerek túlsúlyos vagy kórosan kövér. A trendek azt mutatják, hogy a jövőben még rosszabb lesz ez az arány. Ugyanakkor az unióban a születéskor várható élettartam az 1980-as 72 évről 2007-re 78 esztendőre nőtt. Az élettartam terén Magyarország Bulgáriával, Romániával és két balti állammal sereghajtó, de ezekben az országokban is 1994 óta 30 százalékos a javulás.
Csökkent a szívbetegségből származó halálesetek száma, de még mindig ez a fő halálok, amit a daganatos betegségek követnek. Magyarország több kelet-európai és balti állammal együtt vezető a tüdőrákban meghaltak terén. A tüdőrákosok számának általános csökkenésének az oka az, hogy egyre kevesebben dohányoznak. Több európai országban orvoshiány van, viszont valamennyi tagállamban nőtt az egészségügyre fordított kiadás, nemegyszer a gazdasági növekedést is meghaladó ütemben. 2008-ban az uniós tagországok átlagosan bruttó nemzeti termékük 8,3 százalékát költötték egészségügyi rendszerükre. Hazánk azon országok közé tartozik, ahol minden százezer emberből 18-nál többen lesznek öngyilkosok. Ezzel Magyarország továbbra is a legrosszabb adatokat produkáló államok között van.
A jelentésben olvasható az is, hogy a nők átlagosan életük 75 százalékát töltik el súlyosabb betegségek nélkül, míg a férfiak esetében ez az arány 80 százalék. 2000 és 2008 között az újonnan diagnosztizált HIV-fertőzéses esetek több mint kétszeresükre növekedtek. 1995 és 2050 között megkétszereződik a 65 évesnél idősebbek száma, összlétszámuk eléri majd a 135 milliót. A közlekedésbiztonság javulása eredményeként az unióban 1994 óta 40 százalékkal kevesebben halnak meg.
Eltűnt egy 31 éves amerikai nő Budapesten