Hillary Clinton amerikai külügyminiszter azonnali távozásra szólította fel Laurent Gbagbót, az egykori gyarmattartó Franciaország külügyminisztere, Alain Juppé pedig arról beszélt, a hatalmáról lemondani nem hajlandó politikus valószínűleg utolsó napjait tölti az elnöki székben. Gbagbónak ugyanakkor igencsak erős állásai vannak Abidjanban, s emberei vissza is verték a nemzetközileg is támogatott Alassane Ouattara embereit. A nemzetközi támogatás elsősorban Franciaországból érkezik, Párizs eddigi kilencszáz katonájához újabb háromszázan csatlakoznak – jelentette be tegnap a francia hadsereg vezérkari főnöksége. Az Abidjanban tartózkodó kontingens védelme alatt 1500 ember áll, közülük 700-an franciák, a többiek a világ minden tájáról érkeztek. Az abidjani nemzetközi repülőtér ellenőrzését is francia katonák vették át, amit Gbagbo úgy értékelt, hogy Párizs átlépte az ENSZ-felhatalmazást, és megszálló hadseregként viselkedik. A katonák megkezdték a francia állampolgárok evakuálását.
A nemzetközi támogatás dacára az ENSZ helyi missziójának jelentése rossz fényt vet Ouattarára is. Az ONUCI szombaton azt közölte, hogy az ország egyik nyugati városában néhány napja megölt 330 emberrel nagyrészt az Alassane Ouattara elnököt támogató erők végeztek. Az ONUCI ugyanakkor arról is beszámolt, hogy több mint száz áldozatot viszont Laurent Gbagbo zsoldosai gyilkoltak le. Előzőleg a nap folyamán a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága (ICRC) Genfben azt közölte, hogy a szóban forgó Duekoue városában március 29-én legalább nyolcszáz ember esett áldozatul az erőszaknak. Duekoue elfoglalása megnyitotta az utat Ouattara erői előtt Elefántcsontpart szinte összes olyan déli térsége felé, amelyet korábban Gbagbo erői ellenőriztek.
Az Orvosok Határok Nélkül nevű szervezet egyik munkatársa beszámolt arról, hogy az ötmilliós Abidjan lakóinak 20 százaléka elmenekült, állandósultak a fosztogatások, az utcára kilépők pedig azonnal célponttá válnak.
Baloldali hazugságok az áram áráról: itt a Patrióta leleplezése!