origo.hu
Sasvári Sándor megrázó vallomása: így tették tönkre a családját
Névváltoztatás. Új pártot az MSZP-ből! című Facebook-bejegyzését Gyurcsány múlt hét pénteken tette közzé. Ebben sorba veszi, hogy ő és követői honnan jönnek és hova szeretnének eljutni. Azzal kezdi, hogy tavaly tavaszszal, amikor azt írta az MSZP-ről, adna még egy esélyt a pártnak, komolyan beszélt. Utána arról írt, hogy ő és követői nem a kormánynak, hanem „Orbán rendszerének ellenzékeként” kívánják magukat meghatározni, az MSZP-t pedig a balközép centrumpártjává kell tenni. Ehhez megújulás kell, amihez a pártszavazás fontos. – Természetesen adódik egy következő kérdés is: mi fog történni, ha kísérletünk elbukik – írta a volt kormányfő, aki szerint ez esetben logikailag két út áll előttük: vagy hosszú időre befejezik a politizálást, „vagy új mozgalom alapításával az MSZP-n kívül keresünk megoldást”. A politikus bízik benne, hogy ez nem történik meg, mert törekvései új pártegységet teremtenek. – Aztán ha idáig eljutottunk, akkor majd feltehetjük a kérdést: lehet-e, kell-e új nevet is adni a pártnak, ezzel is jelezve, hogy lezárult egy szakasz és valami új kezdődik – zárta bejegyzését Gyurcsány Ferenc.
Demokrata Párt – ez a neve annak a szervezetnek, amely 2011. február 13-i közgyűlésén az MSZP-vel való összeolvadásról, illetve az ellenzéki pártból esetlegesen kiváló csoportokkal való együttműködésről határozott. A két forgatókönyv bármelyikének teljesülése révén új párt jönne létre. – Ha a Magyar Szocialista Párt kongresszusa úgy dönt, fel kívánja venni a Demokrata Párt nevet, akkor a Demokrata Párt a pártok működéséről szóló, továbbá az egyesülési jogról szóló törvények alapján egyesül a Magyar Szocialista Párttal, egyben hozzájárul ahhoz, hogy az egyesüléssel létrejövő társadalmi szervezet a továbbiakban a Demokrata Párt nevet viselje – olvasható a szervezet lapunk birtokába jutott közgyűlési határozatának első pontjában. A második pont szerint a Demokrata Párt közgyűlése egyhangúlag döntött arról is, hogy ha az MSZP kongresszusa „nem határoz a Demokrata Párttá alakulásáról, és ennek eredményeképpen az MSZP néhány korábbi tagjából másik társadalmi szervezet jön létre”, akkor a párt „egyesül ezzel a társadalmi szervezettel”.
Az MSZP megszűnésére, illetve a pártszakadásra utaló, Budapesten keltezett dokumentumot három személy írta alá: Takács István, a www.minalunk.hu/rakosmente portál főszerkesztője elnökként, Hurubán Sándor levezető elnökként, Takácsné Teszenyi Katalin pedig jegyzőkönyvvezetőként.
*
A bíróság központi honlapján lévő névjegyzékben még nincsen nyoma a Demokrata Párt nevű szervezetnek, értesüléseink szerint a bejegyzése folyamatban van.
Múlt hét végén Gyurcsány külföldi újságírókkal találkozva egy új párt alapítását is kilátásba helyezte. Az eseményen a volt miniszterelnök a Magyar Demokratikus Chartára utalt (ebben részt vesznek olyan közéleti személyiségek is, akik a szétesett SZDSZ-ből és MDF-ből érkeztek) mint olyan szervezetre, amely modellértékű lehet egy ilyen elképzelés megvalósítására. Beszélt arról is, hogy 2012 közepéig-végéig ki fog derülni, sikeres lehet-e az MSZP a tervezett változtatásokkal vagy sem. Gyurcsány kijelentette, bár nem új párt alapítása az elsődleges szándéka, ha nem sikerül az utolsó próbálkozása az MSZP átalakítására, akkor „le kell vonnia a következtetést”.
Februárban, amikor a Gyurcsány által szintén támogatott párton belüli szerveződés, a Demokratikus Koalíció Platform megalakult, Puch László, a szocialisták egyik legbefolyásosabb háttérembere, volt pártpénztárnok üzent a volt kormányfőnek. – Talán az lenne a legjobb, ha ránk hagyná a baloldal képviseletét, ő pedig megalakítaná a maga liberális-demokrata pártját – nyilatkozta a pártigazgató a Figyelőnek, hangsúlyozva, Gyurcsány Ferencnek is döntenie kell: „alkalmazkodik vagy kilép”. Kijelentéseit többen nyílt hadüzenetként értékeltek. Puch ugyanis a jelenlegi pártelnök, Mesterházy Attila egyik támogatója. Az elmúlt időszakban szinte heti rendszerességgel voltak kisebb-nagyobb véleménykülönbségek az MSZP-ben Gyurcsány szerepvállalásával kapcsolatban. Többeknek nem tetszett, hogy a pártvezetéssel nem egyeztetett például országértékelőjéről, hogy rászervezett az MSZP alkotmányvédő rendezvényére (Gyurcsány a chartamegmozduláson szólalt fel), és hogy azon meg sem jelent. Legutóbbi ötlete a párt megújítására a pártszavazás volt. Ezen kezdeményezése gyakorlatilag már rendes Gyurcsány-ellenes nyilatkozatsorozatot eredményezett. Első körben a frakció több tagja bírálta azzal, a pártnak vannak fontosabb feladatai is annál, mint hogy a vezetők megválasztásának körülményeiről, a tagság jogosítványairól nyissanak vitát. A pártvezetésből Mesterházy Attila tárgyilagosabb, Balogh András elnökhelyettes szenvedélyesebb kritikát fogalmazott meg. Utóbbi szerint Gyurcsány aktivitása a baloldalnak és az ország egészének is ártalmas, „kifejezetten aláássa a párt pozícióit”, egységbontó törekvés, amely gátat jelent a kibontakozásnak.
Gyurcsány bírálatot kapott a párt szinte valamenynyi platformvezetőjétől, Hiller Istvántól, Baja Ferenctől is. Horváth Csaba budapesti elnöke a pártszavazás kérdéseinek színvonaláról azt mondta, Gyurcsányék akár a világbékéről is megkérdezhetnék a tagságot.
Iratokat kér. Gyurcsány Ferenc arra kérte a parlament mentelmi bizottságának elnökét, küldje el neki a mentelmi joga felfüggesztésére tett ügyészi indítványt, s annak alátámasztására szolgáló dokumentumok másolatát. (MTI)
Sasvári Sándor megrázó vallomása: így tették tönkre a családját
Nagy pofonba nézett bele Sallai, akit máris szétszednek a törökök
2 év után elveszik anyjától a limbikból született Szófiát, mert kiderült róla az igazság
Családi vonalon intézte a kutyapártos polgármester a XII. kerületi önkormányzat egyik kiemelt közbeszerzését
Dancing: Tápai Szabina nem hagyta szó nélkül Kucsera Gábor kiesését, üzent Stana Alexandrának
Tízezer munkavállaló munkaidejét és bérét csökkenti a Bosch
Böde elhunyt barátjára emlékezett, Bognár György röhögve szólt be a bíróknak
Ezzel a lépéssel akár el is ronthatod a kelt tésztát
Mélyütés érkezett Magyar Péternek, Nagy Bandó gonoszsága csak olaj a tűzre
Amikor a Rippl-Rónai-szignó alatt felbukkant egy Z betű, rögtön tudták, hogy fantasztikus kincset találtak
Logikus okoskodás: ezért kezd Szoboszlai a Southampton ellen
Itt az újabb fordulat a budapesti embervadászat ügyében!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.