Nógrádi György szerint látni lehet, hogy Izrael szorult helyzetben van, hiszen Egyiptom oldaláról az ottani forradalom miatt csökkent a biztonsága, a Gázai övezet határának megnyitása pedig azt jelenti, a földnyelvet uraló Hamász korlátlanul juthat fegyverekhez. „A nyugati országok úgy látják, Basár el-Aszad brutális, de kiszámítható vezető, s ha ő elmegy, feltétlenül rosszabb követné” – magyarázta a szakértő, hangsúlyozva, hogy Izrael is ezt tartja szem előtt. Hozzátette, az Izraelre leselkedő újabb katasztrófa szeptemberben várható, mikor az ENSZ közgyűlése előtt a palesztin elnök független állama elismerését fogja kérni, és erre valószínűleg több mint száz ország igennel fog szavazni. Nógrádi úgy vélte, a nyugatiak abban bíznak, hogy a szíriai tüntetések nem fognak Damaszkuszra is kiterjedni, így Aszad képes lesz ellenőrizni a helyzetet. A szakértő rámutatott: Izrael és az Egyesült Államok stratégiája szerint a fő cél Irán elszigetelése, amelyben szerepet szánnak Marokkónak és Jordániának is.
A szakértő véleménye szerint nem kérdés, hogy hosszú távon a Közel-Keleten a kétállami megoldás lehet sikeres, s meglepőnek nevezte, hogy Barack Obama amerikai elnök erre az elvre építő beszédét Benjamin Netanjahu elutasította. Hozzátette ugyanakkor, hogy látványos volt, amikor az izraeli kormányfő az amerikai törvényhozás két háza előtt beszélt, percenként felállt a közönség, és állva tapsolt.
Nógrádi aláhúzta, az amerikai ígéretek az arab demokratizálódás pénzügyi támogatásáról máris furcsa kéréseket eredményeztek, Egyiptom 10-12 milliárd, Tunézia pedig 25 milliárd dollárt kért segély címén. „Még az egy-két milliárd dolláros adósságelengedés is hatalmas engedmény, ennyi pénzt biztosan nem fognak kifizetni” – húzta alá a korlátozott lehetőségeket a szakértő.
Gyermekpornográfia miatt tartóztattak le egy borsodi férfit