Bár korábban a Nemzeti Erőforrás Minisztérium egyik illetékese úgy tájékoztatta lapunkat, hogy vita nélkül fogadta el a kormány az új, nemzeti köznevelési rendszerről szóló törvény (korábbi nevén közoktatási) koncepcióját, azt bizonyos pontokon az ülés után mégis módosítani kellett, ezért az átdolgozott, kiegészített tervezet ma újra a kormány elé kerül – derül ki a lapunk birtokában lévő dokumentumból, amely a szeptember 5–6-i, lovasberényi kormányülés napirendjét tartalmazza. A napirenden egy blokkban szerepel mindkét Hoffmann Rózsa államtitkár nevéhez fűződő oktatási koncepció. A napirend indoklása szerint azért tárgyalják újra a nemzeti köznevelésről szóló törvény koncepcióját, mert bár azt a kormány elfogadta, „a korábbi ülésen elhangzott, az előterjesztő által befogadott elemekkel és bevezetővel kiegészített újabb előterjesztést a kormány a soron következő ülésén ismételten megtárgyalja”. Ezzel a koncepciónak immár a harmadik átdolgozott változata kerül a kormány elé.
Szintén ma tárgyalja a kormány a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény koncepcióját, ami azért meglepő, mert mint arról korábban beszámoltunk, és ahogy azt a kormányülés napirendje is megerősíti, a koncepció nem ment át a kormányülést megelőző közigazgatási államtitkári egyeztetésen. A napirend egész pontosan így fogalmaz: a Közigazgatási Államtitkári Tanács (KÁT) szerint a koncepció nem alkalmas a kormány elé terjesztésre. A tervezet ezzel másodszor kerül a kormány elé, első alkalommal tavasszal tárgyalta azt a kabinet, akkor Orbán Viktor a tervezet több ponton történő átdolgozását kérte Hoffmann Rózsától.
Információink szerint a társminisztériumok tegnap délután egyetlen órát kaptak arra, hogy véleményezzék a ma a kormány elé kerülő két koncepciót. Lapunk úgy tudja: az említetteken kívül még egy fontos oktatási dokumentumot tárgyal meg lovasberényi ülésén a kormány, ezt azonban nem az oktatási államtitkárságon, hanem a Nemzetgazdasági Minisztériumban készítették Orbán Viktor miniszterelnök felkérésére. Az anyag a Jelentés a felsőoktatási keretszámok kialakításáról a hazai piaci igények, gazdaságpolitika trendjei és nemzetközi példák tükrében címet viseli, és többek között a felsőoktatási intézményekbe a következő három évben felvehető hallgatók számára vonatkozóan tartalmaz javaslatokat, de felveti a diplomások külföldre vándorlásának esetleges szankcionálását is.
Szavaztak az olvasók: ez Magyar Péter legbotrányosabb kijelentése