Az El País három hete csak négy erős középcsapat, az Atlético Madrid, a Valencia, a Villarreal és a Sevilla financiális természetű gondjairól írt, ám a Marca a héten már azt a teljes listát is közölte, amelyből kiderült, hogy a Primera División kilenc csapata marad mezszponzor nélkül, de a többi klubnál se jobb a helyzet. Az El País cikke szerint hanyatt-homlok menekültek a többségükben kínai, orosz és egyesült arab emirátusi új szponzorjelöltek, és inkább a több lehetőséggel kecsegtető brit futball érdekli őket. A két nagy, a Real Madrid és a Barcelona évi 30-30 millió euróhoz jut, előbbi a Bwin fogadási irodától, utóbbi a Qatar Sports Investmentstől, a többinek csak morzsák akadnak hozzájuk képest.
A spanyol labdarúgás anyagi gondjait látva már nem egy szakértő kimondta, hogy modellváltásra van szükség – már csak azért is, mert egész Európában eddig csak hat spanyol csapat ellen kezdeményeztek csődeljárást, de harminc egylet táncol a szakadék szélén az első és másodosztályban. Az élvonal teljes adósságállománya 3,5 milliárd euró, ebből 600 millió a társadalombiztosítás követelése, a többi az egyes csapatok közötti, bankoknak és más hitelezőknek szóló tartozás. Patxi Izco, a most fő támogató nélkül maradó Osasuna elnöke szerint ha csökkentik a játékosok bérét, csak néhány nagy sztár távozna, és maradna a külföldi játékosok 99 százaléka, a változtatás pedig nem rontaná a minőséget sem. Az UEFA is felfigyelt arra a már európai jelenségre is, hogy míg a foci egyre több bevételt hoz, a csapatok megint egyre jobban eladósodnak – akárcsak 20-25 éve. Az is figyelmeztető jel, hogy a négy nagy európai bajnokság klubjai 1,2 milliárd eurós adósságot halmoztak fel a 2009–2010-es idényben, kétszer annyit, mint az előzőben.
A BBC a minap foglalkozott a futball hatásának gazdasági és lélektani oldalával is: Spanyolországban évi 13 milliárd dollárt mozgat meg, és 85 ezer állást tart fenn. Foci nélkül a spanyol lakosság döntő része nem tud mihez kezdeni magával, mert a sportág rajongója. A sztrájk idején óriási űrt éreztek a szurkolók, hiszen nem találkoztak barátaikkal, és nem tudták levezetni a bennük felhalmozódott feszültséget sem. A téma közgazdász szakértője, José María Gay szerint a spanyol labdarúgás a szintén bajba került gazdaság tükörképe, mert sokkal többet vásárolt, mint amennyi a bevétele, és a kelleténél jobban eladósodott.
Az eredmény: robbanékony elegy.
A rajt a második körrel. Az elhalasztott 1. forduló miatt a hét végén a 2. fordulóval rajtol a szezon, a következő szereposztásban, szombat: Gijón–Real Sociedad, Valencia–Santander, Granada– Betis; vasárnap: Atlético Madrid–Osasuna, Bilbao–Rayo Vallecano, Mallorca–Espanyol, Getafe–Levante, Zaragoza–Real Madrid, Sevilla–Málaga; hétfő: Barcelona–Villarreal.
Újabb helyszínről dobatta ki Magyar Péter a testőreivel a HírTV stábját