A koncepció elkészült, de lesöpörték, ami nagy tévedés, de a baj az, hogy nincs helyette más. Ma „csak” azt nem tudjuk, mit kell ellátnunk, hogyan kell működnünk, és ki lesz a tulajdonosunk. Egyelőre csak annyit látunk a Semmelweis-tervből, hogy visszarendeződést mutat a hetvenes évekhez – mondta egy hét végi siófoki tanácskozáson Repa Imre professzor, a Kaposi Mór Oktatókórház főigazgatója. Az egészségügyi tárcáétól eltérő ellátási koncepciót kidolgozó, Fejér, Somogy és Veszprém megyei kórházainak összehangolt fejlesztését célzó úgynevezett Pannon-modell egyik harcos kezdeményezője a szombaton zárult tanácskozást megnyitó beszédében úgy fogalmazott: azok vannak itt együtt, akik az „elabortált” Pannon Egészségügyi Társulást alkották volna.
Mint korábban megírtuk, Repa Imre azt vallja: ahhoz, hogy az egészségügyi ellátás fejlődőképes legyen, koncentrálni kell a fejlesztési erőforrásokat, amelynek egyik legésszerűbb módja a régiók összefogása. Kérdésünkre a siófoki tanácskozást követően leszögezte: anélkül, hogy rendelet szabályozná a Pannon Egészségügyi Társulás, illetve a Pannon-modell működését, Fejér, Somogy és Veszprém megye változatlanul segíti egymás egészségügyét.
Az Integráció – kényszer és lehetőség – de kivel és hogyan? című előadásában Rácz Jenő kórházszövetségi elnök, a veszprémi kórház igazgatója Repa Imréhez hasonlóan szólt az elvetélt integrációs tervezetről, és egyebek közt kijelentette: a jelenlegi betegellátási rendszert nem lehet működtetni. Emlékeztetett a kórházak aggasztó, ma már negyvenötmilliárd forintos, lejárt határidejű tartozására, és azt mondta: ha a jövő évi költségvetésben sem lesz erre pénz, akkor újratermelődik a beszállítói tartozás.
Baloldali hazugságok az áram áráról: itt a Patrióta leleplezése!