A zöldmezős beruházásban felépített fűtőmű évente mintegy 4,5 ezer tonna biomasszát használ fel. Bár teljesítménye nem jelentős Miskolc teljes távhő-felhasználását tekintve, szerepe fontos, mert a környezetbarát fűtőanyag alkalmazásával évente 2500 tonnával csökken a kibocsátott szén-dioxid mennyisége.
A Bioenergy-Miskolc Szolgáltató Kft. alapítója és többségi tulajdonosa a WIS Zrt., társtulajdonos a Miskolc Holding Zrt. érdekeltségébe tartozó Miskolci Hőszolgáltató Kft.
A 780 millió forintos beruházáshoz pályázaton több mint 329 millió forintot nyert uniós és állami forrásból a társaság.
A biomassza-erőmű – bár melegvíz-szolgáltatást nem biztosít – mintegy ezer lakást lát el távhővel, olcsóbban a jelenlegi szolgáltatásnál. Az alapanyagot, vagyis a fát, a fahulladékot, a faaprítékot kisebb erdőgazdaságok, magánerdészetek, valamint a miskolci önkormányzat kizárólagos tulajdonában lévő Városgazda Nonprofit Kft. és a városi hulladékgazdálkodási társaság, az AWE Miskolc biztosítja.
Az új kazánház éves tervezett üzemideje kevesebb mint 150 nap, a program szerint csak a fűtési szezonban üzemel, a beruházásnak köszönhetően Miskolcon a távfűtés kevésbé függ a gáztól, átmeneti földgázhiány esetén is biztosítható az alapszintű távhőszolgáltatás.