Több mint félmillió forintot gyűjtöttek össze gyógyíthatatlan betegek ápolására debreceni iskolás gyerekek. A gyűjtést a Magyar Hospice Alapítvány Méltóság mezeje programja keretében Porkoláb Gyöngyi koordinálta a cívisvárosban. Az összegyűlt pénzt Bölcskey Gusztáv, a Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke és a program debreceni vezetője vasárnap adta át Muszbek Katalinnak, az alapítvány orvos igazgatójának.
A gyűjtést az iskolák közös adventi ünnepségén indították el a Méltóság mezeje program alapvető üzenete jegyében, ami szerint az elmúláshoz, betegséghez, halálhoz való természetes viszony kialakítását már gyermekkorban el kell kezdeni. Aki gyermekként szembesül az elmúlással, annak a szenvedő emberrel való együttérzés, a betegekről való gondoskodás is természetes lesz a későbbiekben. Az akcióval a szervezők arra is szeretnék ráirányítani a figyelmet, hogy az emberek segélynyújtásra való nyitottsága nem elégséges szintű a magyar társadalomban. Az odafigyelést és a tényleges segítségnyújtást erősíteni kell, erre kívánja megnyerni a program a gyermekeket is.
A Méltóság mezeje program Budapest és Debrecenben tucatnyi óvodájában és iskolájában, illetve a két város közterein nárciszhagymák ültetésével indult 2007 tavaszán. Ez a virág ugyanis a rákbetegeket felkaroló szervezetek gyakori szimbóluma, az élet, a szeretet és a remény kifejezője. A nárciszhagymák kihajtása és virágzása idejére 2008-ban a programban részt vevő iskolák előadásokat szerveznek, amelyeken növény fejlődése és az emberi lét folyamata közötti párhuzamokkal kívánnak rámutatni az élet méltóságára.
A betegek szeme láttára kellett újraéleszteni egy nőt a kecskeméti rendelőintézetben