A Gyarmatoldali református temetőben – a közvetlen hozzátartozók, rokonok mellett – a katonabajtársak a honvédség díszzászlóaljának kíséretében adták meg a végtisztességet a hősi halott fiatalembernek. A gyászszertartáson lerótta kegyeletét Palásti Ferenc dandártábornok, a köztársasági elnök szárnysegédje, az Országgyűlés képviseletében Lázár János, a honvédelmi és rendészeti bizottság elnöke, a kormány és a honvédelmi tárca részéről pedig Szekeres Imre miniszter és Havril András vezérkari főnök. A temetésen Hajdú Gábor ezredes, az I. Tűzszerész és Hadihajós Zászlóalj parancsnoka búcsúzott a hősi halott katonától.
A temetésen Hajdú Gábor ezredes, az I. Tűzszerész és Hadihajózó Zászlóalj parancsnoka búcsúzott a hősi halott katonától. Az ezredes „egyike a legkiválóbbnak” (...) „jó parancsnoknak és jó barátnak” nevezte Kovács Gyulát, aki nagy reménysége volt a csapatnak. Emberi tartásáról és szakmai hozzáértéséről szólva kiemelte, hogy az I. osztályú tűzszerészt tavaly éppen bajtársai választották meg tikos szavazással az év tűzszerészévé.
Jákob János ezredes, a protestáns tábori püspökség püspök-helyettese Jézus Krisztust idézte: „Nincs annál nagyobb, mint aki életét adja barátaiért”. A búcsúbeszédek után a koporsón elhelyezetett nemzeti színű zászlót átadták Kovács Gyula menyasszonyának, akivel őszre tervezte a házasságkötést.
A koporsót a díszszázad sortüze közben, a honvédség budapesti helyőrsége fúvószenekarának gyászzenéje kíséretében és a tűzszerész járművek szirénaszója mellett helyezték el a sírba, amelyet ezután koszorúk, virágok sokasága borított el. Több ország képviselői, közöttük a német és az olasz katonai attasé, valamint az afganisztáni misszióban szolgáló, most szabadságukat töltő katonák is elhelyezték a megemlékezés virágait.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.