Semjén: A kormány nem védi a magyar érdekeket az EU-ban

A Kereszténydemokrata Néppárt számára elfogadhatatlan, hogy a kormány feladja a nemzeti érdekek védelmét az EU-ban, de elfogadhatatlan a radikális jobboldal által képviselt, az uniót elutasító álláspont is. Erről a KDNP elnöke szombaton beszélt Budapesten.

MNO
2009. 02. 28. 18:06
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A KDNP szerint elfogadhatatlan a kormány magatartása az EU-ban, hiszen „a nemzeti érdekeket nem képviseli kellő határozottsággal” a szocialista kormány Brüsszelben – mondta Semjén Zsolt a „Magyarország a gazdasági és pénzügyi válság idején. Mit tehet az EU?” címmel a KDNP által szervezett konferenciát követő sajtótájékoztatón. Mint az ellenzéki politikus kifejtette, a másik tévedés a radikális jobboldal részéről tapasztalható, amely „egyfajta unió-ellenességgel próbálkozik”. A KDNP elnöke szerint ez „nyilvánvalóan nem vezet sehova, hiszen történelmi tény, hogy Magyarország tagja az uniónak”.

Semjén Zsolt szerint ez utóbbi magatartás oda vezethetne, hogy még a lehetőségét is elveszíthetnénk annak, hogy Brüsszelben a nemzeti érdekeinket képviselni tudjuk. A politikus kijelentette: a kereszténydemokratáknak két feladatuk van az EU-ban. Az egyik a nemzeti érdekek képviselete, a másik pedig az, hogy az EU politikáját egyre inkább visszasegítse az alapító atyák által képviselt elvekhez.

Surján László, a Fidesz-KDNP EP-képviselője – aki a Fidesz-KDNP EP-lista előkelő helyén szerepel – arról beszélt: az EU korántsem tökéletes, sőt, az EU tele van hibákkal. Ám – álláspontja szerint – az sem elfogadható szemlélet, hogy az EU csak rossz lehet. A kívánatos az lenne, ha a szélsőségekre hajló szavazókat e két állásponttól el lehetne mozdítani, s ez a változás szavazatukban is megjelenne.

Alain Lamassoure francia EP-képviselő – aki a KDNP konferenciáján meghívott előadóként szólalt fel – elmondta: az idén sorra kerülő EP-választásnak nagy jelentősége van, hiszen várhatóan az idei év végéig ratifikálják a lisszaboni szerződést. Így remélhetően az Európa Tanács új elnökét már az Európai Parlament fogja megválasztani.

Mindez azt jelenti – fejtegette –, hogy a választópolgárok az európai politikára és európai vezetőségre is szavaznak. Mindemellett idén az emberek a krízisből való kilábalásról és egy új válság megelőzéséről szóló programról is kinyilvánítják véleményüket – jegyezte meg.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.