Az Országgyűlés elnöke úgy fogalmazott: körvonalazódik egy megállapodás, de ennek részleteiről kérdésre válaszolva sem beszélt. Véleménye szerint hétfőn az Országgyűlésben már szavazni tudnak a volt MDF-es képviselők bizottsági helyeiről – hiszen minden független képviselőnek jár ilyen –, de erről hétfőn még tovább fognak egyeztetni a pártok.
Az MTI kérdésére, miszerint a 2006-ban kötött politikai megállapodás módosításánál figyelembe veszik-e az MDF frakció megszűnése mellett, az SZDSZ ellenzékivé válását is, hiszen akkor nem osztották újra a bizottsági helyeket, azt válaszolta: némi korrekció lehetséges a parlamenti arányokban. Az MTI úgy tudja: a szocialisták azt javasolták, hogy 9 bizottságot a kormányzó párt, 9-et pedig az ellenzék vezessen. A szocialisták nem nevezték meg, hogy a jelenlegin felül melyik bizottság vezetésére tartanának igényt, erről az ellenzéki frakicóknak kellene megállapodniuk. Cserébe viszont a szocialisták nem kérnek a megszűnt MDF frakció parlamenti tisztségeiből (jegyző, országgyűlési alelnök), és bizottsági alelnöki helyeiből.
Az Országgyűlésnek jelenleg 18 állandó bizottsága van, amelyből nyolcnak van MSZP-s elnöke: az alkotmányügyi, a gazdasági, a szociális, az egészségügyi, az önkormányzati, az oktatási, a foglalkoztatási és a mentelmi testületeknek. A többi parlamenti bizottság ellenzéki vezetésű, kivéve a környezetvédelmi, amelynek jelenleg nincs elnöke, mivel Katona Kálmán bizottsági tisztsége az MDF frakció megszűnésével elveszett. A maradék 9 bizottság közül kettőnek SZDSZ-es, egynek KDNP-s, hatnak pedig fideszes elnöke van.
(MTI)
Megint menekülni akart egy embercsempész
A kocsiját hátrahagyva gyalog próbált eltűnni, de nem jutott messzire a 35 éves moldvai sofőr.