MDF után: egyelőre nincs megegyezés a bizottsági helyekről

A négy parlamenti frakció egyelőre nem tudott megállapodni arról, hogy hogyan osszák újra az MDF képviselőcsoportjának megszűnése után a bizottsági helyeket és a parlamenti tisztségeket – derült ki Szili Katalin házelnök tájékoztatójából pénteken. • Boross: „Ennyit nem ért meg, hogy rámenjen a frakció” + Hang• Herényi politikai dögkeselyűket emlegetett• Péntektől nincs MDF-frakció• Ennyi? – hivatalosan is megszűnik az MDF parlamenti frakciója

MNO
2009. 03. 20. 9:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Országgyűlés elnöke úgy fogalmazott: körvonalazódik egy megállapodás, de ennek részleteiről kérdésre válaszolva sem beszélt. Véleménye szerint hétfőn az Országgyűlésben már szavazni tudnak a volt MDF-es képviselők bizottsági helyeiről – hiszen minden független képviselőnek jár ilyen –, de erről hétfőn még tovább fognak egyeztetni a pártok.

Az MTI kérdésére, miszerint a 2006-ban kötött politikai megállapodás módosításánál figyelembe veszik-e az MDF frakció megszűnése mellett, az SZDSZ ellenzékivé válását is, hiszen akkor nem osztották újra a bizottsági helyeket, azt válaszolta: némi korrekció lehetséges a parlamenti arányokban. Az MTI úgy tudja: a szocialisták azt javasolták, hogy 9 bizottságot a kormányzó párt, 9-et pedig az ellenzék vezessen. A szocialisták nem nevezték meg, hogy a jelenlegin felül melyik bizottság vezetésére tartanának igényt, erről az ellenzéki frakicóknak kellene megállapodniuk. Cserébe viszont a szocialisták nem kérnek a megszűnt MDF frakció parlamenti tisztségeiből (jegyző, országgyűlési alelnök), és bizottsági alelnöki helyeiből.

Az Országgyűlésnek jelenleg 18 állandó bizottsága van, amelyből nyolcnak van MSZP-s elnöke: az alkotmányügyi, a gazdasági, a szociális, az egészségügyi, az önkormányzati, az oktatási, a foglalkoztatási és a mentelmi testületeknek. A többi parlamenti bizottság ellenzéki vezetésű, kivéve a környezetvédelmi, amelynek jelenleg nincs elnöke, mivel Katona Kálmán bizottsági tisztsége az MDF frakció megszűnésével elveszett. A maradék 9 bizottság közül kettőnek SZDSZ-es, egynek KDNP-s, hatnak pedig fideszes elnöke van.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.