A felvi.hu-n a december 15-én indult felvételi eljárás során a pontszámító kalkulátor segítségével – szigorúan tájékoztató jelleggel – bárki kiszámolhatja, hány ponttal vág neki a felvételinek. Nem kell fejben, papíron szorozgatni, összeadni, néhány kattintás után már látható, hány felvételi ponttal tervezhet a diák. A szakemberek szerint érdemes akkor igénybe venni a szolgáltatást, amikor a jelentkező a szakokat már kinézte magának. A program a számítás végén automatikusan kiadja, hogy az adott szakon miként alakult a ponthatár egy évvel korábban, s így kiderül, hogy a jelentkező vajon bejutott volna-e az adott szakra. Ez pluszinformáció akkor is, ha a ponthatárok évről évre változnak valamelyest.
A honlapon egy új szolgáltatással, a képzési útvonalkeresővel az érdeklődők egyszerű formában felmérhetik, hogy egy adott mesterszakra milyen felsőfokú végzettséggel lehet jelentkezni, illetve az alapképzésre jelentkezők megtudhatják, majdani diplomájukkal milyen mesterszakokon tanulhatnak tovább. A fentiek mellett a Felvi ingyenes Pályaorientációs Tanácsadó Szolgáltatása is segítséget nyújt a döntéshez, s az egyes szakokról a jövő évi felsőoktatási felvételi tájékoztató mellett a Felvételi tájoló 2010. című kiadvány is információkat nyújt a diákoknak.
Az egyetemek, főiskolák egyre nagyobb számban mutatják be oktatási programjukat nyílt napokon leendő hallgatóiknak. Ezekről szintén találhatnak információkat az érdeklődők az OFIK honlapján. A választást megkönnyíthetik a szintén a felvi.hu-n elérhető önismereti kérdéssorok is. A honlapon több közép- és emelt szintű érettségi minta feladatsort is találnak a jelentkezők. A végső döntésre még három hetük van a diákoknak, a jövő szeptemberben induló képzésekre 2010. február 15-ig lehet jelentkezni, a szabályokban nincs változás, viszont a minimális bejutási pontszám alapképzésben és egységes, osztatlan képzésben (például az orvosi és gyógyszerész szakokon) 160 pontról 200 pontra emelkedik a kormány döntése értelmében.
Idén 56 ezer államilag támogatott hallgatót vehetnek fel alapképzésre, egységes, osztatlan képzésre és felsőfokú szakképzésre. A meghirdetett képzések száma az előző évekhez képest ugrásszerűen nőtt, a tavalyi 5753 helyett már összesen 7439 szakra lehet jelentkezni. Ezek közül 3100 alapképzés, 3054 mesterképzés, 1199 felsőfokú szakképzés és 86 egységes, osztatlan képzés.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.