Új mércék – Tíz tézis a második Orbán-kormány első évéről

A forradalom azt jelenti, hogy ami régi, érvénytelen. Az a forradalmár, aki érvénytelennek tekinti a régi szabályokat, s újakat tesz meg mércének. Az új nem feltétlenül eredeti, és nem következik belőle, hogy soha és sehol korábban nem létezett, a mércék kérdése tehát arról szól, hogy ezután mi számít érvényesnek.

Magyar Nemzet
2011. 05. 30. 4:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

1. A példa nélküli felhatalmazás tézise

Ahhoz, hogy érvénytelennek lehessen tekinteni a régi szabályokat, helyzet és felhatalmazás kell. A Fidesz–KDNP szövetség a 2010-es választásokon bizonyos értelemben példa nélkül álló győzelmet aratott. Mivel a demokratikus parlamentáris rendszerekben a választások a felhatalmazás kérdéséről szólnak, a kormányra került erők a politikai logika természetének megfelelően a választási győzelem példanélküliségéből a felhatalmazás példanélküliségét vezették le: abban a hiszemben cselekedtek, hogy felhatalmazást nyertek a régi korszak lezárására és egy új megnyitására – olvasható a Magyar Nemzet hétfői számában, melyből további részleteket is megtudhat.


A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.