Félelmének a múlt pénteki konferenciáján adott hangot – a korábban az azonos neműek házassága mellett is kampányoló – Patriachátust Ellenzők Társasága, vagyis a Patent Egyesület. Attól tartanak, hogy hazánkban szigorítják a művi terhességmegszakítás gyakorlatát szabályozó törvényt. A szervezet vezető jogásza, Spronz Júlia előadásában azt hangoztatta, a passzus annak ellenére került bele az alaptörvénybe, hogy ők azt megelőzően aktívan kampányoltak ellene. Így reális veszélynek érzik Magyarországon az abortusz szigorítását. Spronz szerint amennyiben a magzatot jogalanynak tekintjük, a nő önrendelkezése fel sem merülhet.
A jogász kormánypárti politikusok korábbi nyilatkozataival keltett riadalmat a hallgatóság körében, annak ellenére, hogy azok nem tűnnek ijesztőnek. Semjén Zsolt például levélben azt írta az egyesületnek: „küldetésnek tartjuk, hogy kiálljunk a leginkább jogfosztott és kiszolgáltatott kisebbség, vagyis a magzati korukat élő embertársaink mellett”. A miniszterelnök-helyettes azt is hozzátette: az anya önrendelkezése nem jelentheti egy másik ember élete feletti rendelkezést. Semjén mellett idézték Soltész Miklós szociális ügyekért felelős államtitkárt is, aki azt mondta: „nem szeretnénk Lengyelország példáját követni, vagyis betiltani az abortuszt, de felhívjuk a figyelmet az élet fontosságára”.
Spronz Júliában félelmet keltett Gulyás Gergely fideszes képviselő nyilatkozata is, aki szerint elképzelhető, hogy jobban megismertetnék az abortusz előtt álló nőkkel, hogy miről hoznak döntést.
A Patent Egyesület jogásza szerint az is elképzelhető, hogy az abortusz előtti kötelező tájékoztatás rendszerén szigorítanak. Hangsúlyozta: annak ellenére, hogy ezek a lépések nem konkrét tiltások, mégis nehezebben hozzáférhetővé tennék a művi terhességmegszakítást. Az egyesület azon az állásponton van, hogy a fent említettek a jobb módúak körében növelnék az abortuszturizmust, az alacsonyabb keresetűek körében pedig nőne az illegális beavatkozások száma. Spronz Júlia a Magyar Nemzetnek elmondta azt is, szeretnék elérni, hogy ne riogassák a nőket a posztabortusz-szindrómával, hiszen ez a tünetegyüttes nem létezik.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.