Átszervezés a rendőrségnél

Az ORFK a jövőben a stratégiai kérdések meghatározásával foglalkozik majd. Ennek érdekében Pintér Sándor belügyminiszter úgy döntött, hogy a Készenléti Rendőrséget továbbfejleszti.

WA
2012. 07. 17. 6:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Papp Károly vezérőrnagy azt mondta, ennek eredményeként, egy szervezeti elemként a Nemzeti Nyomozó Iroda szeptember elsejével a Készenléti Rendőrségbe integrálódik.

Hozzátette: a beosztottak napi tevékenységének a meghatározása, nyomon követése, az ügyek rendezése „a végrehajtás szintjén” a Készenléti Rendőrség parancsnokának a hatáskörébe kerül majd. A Készenléti Rendőrség parancsnoka az országos rendőrfőkapitány helyettese is lesz.

Papp Károly szólt arról is, hogy 2013. január elsejét követően minden járási székhelyen rendőrkapitányság vagy rendőrőrs lesz. Kérdésre válaszolva közölte, kinevezése nincs összefüggésben a közelmúltban kirobbant korrupciós üggyel.

Pintér Sándor belügyminiszter hétfői hatállyal a rendőrség átszervezéséért felelős miniszteri biztossá nevezte ki Papp Károly vezérőrnagyot, aki feladatát az ORFK vezetőjével együttműködve látja el; a miniszteri biztos tevékenységét a belügyminiszter közvetlenül felügyeli.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.