A Legfőbb Ügyészség (LÜ) már a jövő héten elbírálhatja azt az indítványt, amelyben a vesztegetési ügyben előzetes letartóztatásba helyezett Kalmár Tamás, a BRFK közrendvédelmi főosztálya korábbi vezetőjének védője, Arató György egyebek mellett azt kifogásolta, hogy az eljárást folytató Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) olyan rendőröket vont be a vizsgálatba, akiktől a függelmi viszonyaikra tekintettel nem várható el az ügy elfogulatlan megítélése. Az LÜ illetékese a Magyar Nemzet érdeklődésére közölte, tudnak az előterjesztésről, amely napokon belül megérkezik hozzájuk, és az abban foglaltakról a törvényben megszabott tizenöt napon belül döntenek.
Arató György úgy tájékoztatott: a kizárási indítványt arra alapozzák, hogy a KNYF által a vesztegetési ügy feltárására alakított nyomozó csoportban nemcsak ügyészek, hanem odavezényelt rendőrök is dolgoznak.
– Az ügyészségen megtudtuk azt is, nem kizárt, hogy ezek a rendőrök formálisan vagy informálisan jelentéseket tesznek az ügyről a Belügyminisztériumnak és a rendőri vezetésnek. Megengedhetetlennek tartjuk, hogy az ügyben ne legyen teljes mértékben kizárt a tiltott információáramlás, és a tárcával, valamint a rendőri vezetéssel függelmi viszonyban lévő egyenruhások vegyenek részt egy olyan nyomozásban, melynek során társaikat gyanúsítottként vagy tanúként kell elszámoltatni tevékenységükről. Jelen helyzetben nem kizárható, hogy a rendőri vezetés a főügyészségre vezényelt állományon keresztül, vagy az eljárás adatainak birtokában befolyásolja a rendőrségen dolgozó tanúkat – jelentette ki az ügyvéd.
A KNYF a Magyar Nemzethez eljuttatott álláspontja szerint a kifogásban szereplő rendőrök a törvényesen, a legfőbb ügyész döntése és az országos rendőrfőkapitány vezénylése alapján ügyészi utasítás és felügyelet mellett vesznek részt a nyomozásban.
Már négy egykori rendőrfőtisztet gyanúsít az ügyészség azzal, hogy tagja volt az éjszakai szórakozóhelyeiről elhíresült V. László vezette bűnszervezetnek.
A Magyar Nemzet korábban megírta, hogy akár ötmilliárd forintra is rúghat az a vagyon, amit a vesztegetés miatt letartóztatott vállalkozó – akinek többek között a Hajógyári-szigeten vannak szórakozóhelyei – külföldre menekített.
A Hír Televízió Célpont című műsora kiderítette, hogy hosszú éveken keresztül havi százezer darab ecstasy tablettát és nagy mennyiségű kokaint szállítottak a Hajógyári-sziget szórakozóhelyeire drogfutárok a holland drogkartelltől.
További részletek a Magyar Nemzet csütörtöki számában.