Veszélyt jelent a Gyurcsány-Bajnai-szövetség

A Fidesz frakcióvezetője szerint a „Gyurcsány–Bajnai-szövetség” visszatérése komoly veszélyt jelent a családokra nézve a bankadó és a minimálbér-csökkentés terve miatt.

WA
2012. 10. 30. 15:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Rogán Antal keddi, budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta, október 23-án újjáalakult a „Gyurcsány–Bajnai-szövetség”, amelyet az emberek 2010-ben leszavaztak. Most azonban visszatért a két volt miniszterelnök, és „rögtön bejelentkeztek a 2010 előtti politikai élet ismert szereplői” is, köztük Kuncze Gábor volt SZDSZ-elnök, és „nyilvánvaló, hogy ha megjelenik ebben a szövetségben az MSZP, akkor ismét láthatjuk Szekeres Imrét, Kiss Pétert, Baja Ferencet, Veres Jánost, és még sorolhatnám” – fogalmazott a frakcióvezető, aki szerint most azok akarnak visszatérni a hatalomba, akik egyszer már csődbe vitték az országot.

„Milyen baloldali program az, amelyben a bankok több pénzt kapnak?”

Mint mondta, ha kormányzati szerephez jutna a „Gyurcsány–Bajnai-szövetség”, a bankok pénzt kapnának, a legalacsonyabb keresetűek bérét pedig csökkentenék, a minimálbér a jelenlegi 93 ezer helyett 66 ezer forint lenne. „Milyen baloldali program az, amelyben a bankok több pénzt kapnak, a legkevesebbet kereső emberek pedig kevesebb bért?” – tette fel a kérdést a kormánypárti politikus.

Ezzel szemben a Fidesz szerint a helyes út a legalacsonyabb keresetűek foglalkoztatási költségeinek csökkentése, az utánuk fizetett társadalombiztosítási hozzájárulások mértékének mérséklése – közölte Rogán Antal, hozzátéve, hogy éppen ezért hirdette meg a jelenlegi kabinet 2013-ra a munkahelyvédelmi akciótervet.

Elfogadhatatlan a 2002–2010 közötti kormányzati alternatíva visszatérése – zárta szavait a Fidesz parlamenti frakcióvezetője.

Gyurcsány–Bajnai-szövetség: összenőtt, ami összetartozik

Rogán Antal hétfőn a parlamentben közölte: Bajnai Gordon visszatérésével összenőtt, ami eddig is összetartozott.

Ismert, Bajnai Gordon az Egymillióan a magyar sajtószabadságért (Milla) október 23-i tüntetésén jelentette be az Együtt 2014 választói mozgalom megalakítását.

Október 26-án hivatalossá vált, hogy kikkel alapította Bajnai Gordon az Együtt 2014 Mozgalomhoz frissen csatlakozott Haza és Haladás Egyesületet. Leginkább a 2002 és 2010 közötti szocialista kormányokhoz közeli szereplők vannak a listán.

Összefogás helyett nyilatkozatháborúba torkollott Bajnai Gordon új szervezete, az Együtt 2014 színre lépése – írta korábban a Magyar Nemzet. Az MSZP és az LMPis kizárólag programalapon lenne hajlandó egy esetleges együttműködésre, ám a szereplők ideológiai különbségei miatt nem látható, hogy ez a gyakorlatban miként kivitelezhető. Kuncze Gábor viszont csütörtökön közölte, a Szabadelvű Polgári Egyesület (SZPE) csatlakozik a kezdeményezéshez.

Túl korán jött Bajnai Gordon kezdeményezése, a mozgalom szétszakadhat, mielőtt bármit tenne – így látják az Együtt 2014 sorsát az amerikai üzleti-politikai napilap, a The Wall Street Journal európai kiadása által idézettek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.