Rogán Antal keddi, budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta, október 23-án újjáalakult a „Gyurcsány–Bajnai-szövetség”, amelyet az emberek 2010-ben leszavaztak. Most azonban visszatért a két volt miniszterelnök, és „rögtön bejelentkeztek a 2010 előtti politikai élet ismert szereplői” is, köztük Kuncze Gábor volt SZDSZ-elnök, és „nyilvánvaló, hogy ha megjelenik ebben a szövetségben az MSZP, akkor ismét láthatjuk Szekeres Imrét, Kiss Pétert, Baja Ferencet, Veres Jánost, és még sorolhatnám” – fogalmazott a frakcióvezető, aki szerint most azok akarnak visszatérni a hatalomba, akik egyszer már csődbe vitték az országot.
„Milyen baloldali program az, amelyben a bankok több pénzt kapnak?”
Mint mondta, ha kormányzati szerephez jutna a „Gyurcsány–Bajnai-szövetség”, a bankok pénzt kapnának, a legalacsonyabb keresetűek bérét pedig csökkentenék, a minimálbér a jelenlegi 93 ezer helyett 66 ezer forint lenne. „Milyen baloldali program az, amelyben a bankok több pénzt kapnak, a legkevesebbet kereső emberek pedig kevesebb bért?” – tette fel a kérdést a kormánypárti politikus.
Ezzel szemben a Fidesz szerint a helyes út a legalacsonyabb keresetűek foglalkoztatási költségeinek csökkentése, az utánuk fizetett társadalombiztosítási hozzájárulások mértékének mérséklése – közölte Rogán Antal, hozzátéve, hogy éppen ezért hirdette meg a jelenlegi kabinet 2013-ra a munkahelyvédelmi akciótervet.
Elfogadhatatlan a 2002–2010 közötti kormányzati alternatíva visszatérése – zárta szavait a Fidesz parlamenti frakcióvezetője.
Gyurcsány–Bajnai-szövetség: összenőtt, ami összetartozik
Rogán Antal hétfőn a parlamentben közölte: Bajnai Gordon visszatérésével összenőtt, ami eddig is összetartozott.
Ismert, Bajnai Gordon az Egymillióan a magyar sajtószabadságért (Milla) október 23-i tüntetésén jelentette be az Együtt 2014 választói mozgalom megalakítását.
Október 26-án hivatalossá vált, hogy kikkel alapította Bajnai Gordon az Együtt 2014 Mozgalomhoz frissen csatlakozott Haza és Haladás Egyesületet. Leginkább a 2002 és 2010 közötti szocialista kormányokhoz közeli szereplők vannak a listán.
Összefogás helyett nyilatkozatháborúba torkollott Bajnai Gordon új szervezete, az Együtt 2014 színre lépése – írta korábban a Magyar Nemzet. Az MSZP és az LMPis kizárólag programalapon lenne hajlandó egy esetleges együttműködésre, ám a szereplők ideológiai különbségei miatt nem látható, hogy ez a gyakorlatban miként kivitelezhető. Kuncze Gábor viszont csütörtökön közölte, a Szabadelvű Polgári Egyesület (SZPE) csatlakozik a kezdeményezéshez.
Túl korán jött Bajnai Gordon kezdeményezése, a mozgalom szétszakadhat, mielőtt bármit tenne – így látják az Együtt 2014 sorsát az amerikai üzleti-politikai napilap, a The Wall Street Journal európai kiadása által idézettek.