Befejezné a Prisztás József 1996-os kivégzése miatt nyereségvágyból, előre kitervelten elkövetett emberölés gyanújával februárban indított vizsgálatot a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) – derült ki tegnapi közleményükből. Tájékoztatásuk szerint az eljárás iratait végrevízióra továbbították a nyomozást felügyelő Fővárosi Főügyészség kiemelt ügyek osztályára. Ez azt jelzi, hogy a Prisztás-ügy felderítése a végéhez közeledik, s ha a főügyészség nem határoz meg további feladatokat, az NNI vádemelési javaslattal zárhatja le a nyomozást.
Az eljárásnak – amelyben a gyilkosságban történt közreműködés miatt a kilencvenes évek olajszőkítési botrányairól elhíresült Portik Tamás és négy társa rács mögé került – továbbra is öt gyanúsítottja van. Közülük Kenedi Tibor már nincs előzetes letartóztatásban. A bűnsegédként nyilvántartott férfival szemben júliusban elrendelt kényszerintézkedést a főügyészség a napokban megszüntette, amelyben – mint védője, Latorczai Ráchel azt a Magyar Nemzetnek elmondta – szerepet játszott, hogy védence alibit igazolt, s egészségi állapota sem teszi lehetővé, hogy előzetesben maradjon.
Alkut kínált a rendőröknek néhány évvel ezelőtt Portik Tamás – ezt mondta korábban a Hír TV Célpont című műsorának Kármán Irén újságíró. Az előzetes letartóztatásban lévő vállalkozó ügyvédje nem tud erről. Portik Tamás neve a V. Lászlóról elhíresült rendőrségi korrupciós botrányban is felmerült. Nemcsak a kecskeméti maffiaperben fegyházbüntetésre ítélt Radnai László, de egy, a rendőrséghez kötődő védett tanú is segítheti a kilencvenes évek alvilági kivégzései kapcsán felbujtással gyanúsított Portik Tamás és társai ellen folyó nyomozást.
Portik Tamásnak Laborc Sándorral, a Nemzetbiztonsági Hivatal egykori főigazgatójával fenntartott kapcsolata is napirendre került a parlament nemzetbiztonsági bizottságának múlt keddi, zárt ülésén.
A Célpont birtokába jutott információk szerint már évtizedek óta kapcsolatban állhatott a titkosszolgálatokkal Portik Tamás. A televízió úgy tudja: a 2010-es választások előtt politikai megrendelésre is végezhetett feladatokat. A jelenleg előzetesben ülő egykori Energol-vezér családtagjaival figyeltetett politikusokat, és komoly rendőrségi kapcsolatokkal is rendelkezett.
A teljes cikket a Magyar Nemzet szombati számában olvashatja.