A lap úgy tudja, a grémiumot Göbölös László, az Alkotmányvédelmi Hivatal főigazgatója egyebek mellett arról tájékoztatta, hogy adataik szerint Laborc milyen szintű és milyen körök által ismert viszonyt ápolhatott a 2010-es
választások előtt Portikkal, akit a rendőrség három, a kilencvenes években elkövetett leszámolásos merénylet felbujtójaként tart számon.
Nemet mondott és hárított Laborc
A 2041-ig államtitoknak minősített ügyről a testület – mint arról korábban a Magyar Nemzet beszámolt – Laborcot is meghallgatta volna, aki korábban nemet mondott a meghívásra, a keddi megjelenést pedig azzal hárította el, hogy saját büntetőperének tárgyalásán kell megjelennie.
A Gyurcsány-kormány titkosszolgálati karát érintő kémbotrány néven ismert büntetőeljárásban a Debreceni Törvényszék Katonai Tanácsa tegnap ismét tárgyalást tartott, amely november 29-én további tanúk meghallgatásával folytatódik.
Lapértesülés: a jövő év elején hirdethetnek ítéletet
A Magyar Nemzet értesülései szerint Laborc és társai, Galambos Lajos, az NBH korábbi főigazgatója, Szilvásy György volt titokminiszter, valamint az ügyben felbukkant orosz hátterű biztonságtechnikai cég tulajdonosa, Püski László perében a jövő év elején hirdethet ítéletet a törvényszék.
Portik Tamás ügyei
• Alkut kínált a rendőröknek néhány évvel ezelőtt Portik Tamás – ezt mondta korábban a Hír TV Célpont című műsorának Kármán Irén újságíró. Az előzetes letartóztatásban lévő vállalkozó ügyvédje nem tud erről.
• Portik neve a Fenyő-gyilkosságban is felmerült: a felbujtó és a bérgyilkosok közötti közvetítőnek tartják az ügyben, de még nem gyanúsították meg a bűncselekménnyel. Portik Tamás neve a V. Lászlóról elhíresült rendőrségi korrupciós botrányban is felmerült.
• Nemcsak a kecskeméti maffiaperben fegyházbüntetésre ítélt Radnai László, de egy, a rendőrséghez kötődő védett tanú is segítheti a kilencvenes évek alvilági kivégzései kapcsán felbujtással gyanúsított Portik Tamás és társai ellen folyó nyomozást.
Tart az információgyűjtés
• Portik Tamásnak valóban voltak kapcsolatai a nemzetbiztonsági szolgálatoknál – erősítette meg a Hír Televíziónak a nemzetbiztonsági bizottság szocialista elnöke. Molnár Zsolt a testület zárt ülése után azt mondta: jelenleg is tart az egykori Energol-vezér múltjával kapcsolatos információgyűjtés a katonai ügyészségen és az NBH-nál.
• A Célpont birtokába jutott információk szerint már évtizedek óta kapcsolatban állhatott a titkosszolgálatokkal Portik Tamás. A televízió úgy tudja: a 2010-es választások előtt politikai megrendelésre is végezhetett feladatokat. A jelenleg előzetesben ülő egykori Energol-vezér családtagjaival figyeltetett politikusokat, és komoly rendőrségi kapcsolatokkal is rendelkezett.